Akcesoria niezbędne w każdej kuchni

Odpowiednie zaopatrzenie pomieszczenia kuchennego sprawia wiele kłopotów, zwłaszcza, kiedy startujemy od zera, a nasz budżet jest mocno okrojony.
Trzeba podjąć decyzję, jakie sprzęty są nam konieczne, a z zakupem jakich możemy się jeszcze wstrzymać.

Akcesoria kuchenne bywają równie śliczne oraz nęcące, jak buciki bądź suknie. Wyposażając kuchnię od podstaw, powinniśmy skoncentrować się na przedmiotach, jakie są nie tyle śliczne, co użyteczne. Bowiem co nam przyjdzie po komplecie doskonałych foremek do wypiekania, jeśli nie będziemy mieli w czym wyrobić ciasta? Niżej przedstawiam wam spis rzeczy, mym zdaniem, niezbędnych w każdej kuchni. Każdy musi ją dostosować do swych potrzeb. I pamiętajmy, nie wszystko należy kupić od razu.
sterylizator w domu

Autor: Clive Darra
Źródło: http://www.flickr.com
Nabycie blendera ręcznego może wydawać się zachcianką, szczególnie gdy mamy robot kuchenny. Ten jednakże niesłychanie często skryty jest w najodleglejszych czeluściach szafki kuchennej, a wydobycie go skutkuje co najmniej półgodzinnym porządkowaniem. Blender ręczny zajmuje względnie niewiele powierzchni, stąd możemy go mieć za każdym razem pod ręką oraz użyć, gdy chcemy przyrządzić zupę krem, pastę kanapkową, domowy majonez. Przy wyborze przyrządu musimy kierować się przede wszystkim jego mocą. W sprzedaży mamy blendery na prąd czy też z akumulatorem. Te drugie są bardziej wygodne, jednak często mniej wydajne natomiast po wyczerpaniu baterii wymagają 3 godzinnego ładowania.

Wiele tego rodzaju urządzeń ma w zestawie specjalne akcesoria, jak: ubijaczka, nóż do kruszenia lodu (specjalny zbiornik z rozdrabniającymi nożami), jakie znacznie uproszczą pracę w kuchni.