Audiobook to wspaniała alternatywa dla książki czytanej. Tym bardziej jak możesz posłuchać niezwykłe historii

Dla każdego coś odpowiedniego, można pomyśleć, jak zaczniemy analizować rynek czytelnictwa. Jeśli chodzi o gatunki literackie, to mamy praktycznie wszystko, identycznie jest z beletrystyką czy pozostałymi typami wydawnictw, jak poradniki. Ponadto, ten rynek nie opiera się jedynie na publikacjach czytanych normalnie, ponieważ coraz większego znaczenia zyskują wydawnictwa elektroniczne jak e-book, czy książka mówiona, czyli audiobook. Zwłaszcza ten drugi rodzaj to interesujące rozwiązanie dla ludzi, którzy uwielbiają słuchać historii.

audiobook

Autor: Denise Krebs
Źródło: http://www.flickr.com
Kto z nas za tym nie przepadał? Słuchanie różnych historii to wielka i cudowna historia naszego dzieciństwa. Czy to opowieści opowiadane przez dziadka i babcie, czy książka czytana przez rodziców. To czas, jak jeszcze nie potrafiliśmy czytać lub dopiero się uczyliśmy. Ale to czas jedyny w swoim rodzaju, ponieważ jako dzieci inaczej odbieraliśmy świat, byliśmy tym wszystkim zauroczeni, jednocześniewystraszeni, wzruszeni, faktycznie zaś była dla nas bardziej barwna niż aktualnie. Dzięki temu, iż sami nie musieliśmy układać literek byliśmy w stanie ustawić nasze zmysły na samą historię, powoli więc zanurzaliśmy się w ten niesamowity świat. W dorosłym życiu każdy z nas utracił ten kawałek świata.

Książki najczęściej czytamy, tak więc audiobook to dobry pomysł na powrót do dziecinnych lat, na powrót do miłej czynności, jaką jest wygodna pozycja, leżąca czy siedząca i wsłuchiwanie się w ciepły głos lektora. Dzisiaj nadarza się idealna okazja, aby odkryć audiobooka – książka Nieśmiertelni Severskiego. Preferujesz dobre, ciekawe, zapierające dech w piersiach historie.

audiobooki

Autor: Robert
Źródło: http://www.flickr.com

Ta książka Cię zachwyci. To historia o ekipie Konrada Wolskiego, która odkrywa bardzo tajne informacje. Dodatkowo, dotyczą one miejsca w największym stopniu tajemniczego, zamkniętego i niebezpiecznego – Korei Północnej. Tajne informacje odnoszą się do rzekomych eksplozji ładunków jądrowych, które zostały wyprodukowane na terenie Iranu, czyli także w nieprzyjacielskim, niepewnym państwie. Przed ekipą bardzo trudna misja.

Czy uratują świat? Czy uda im się wygrać wyścig z czasem? Od samego początku do końca książki będziesz trzymany w napięciu, bo akcja zmienia się w najmniej oczekiwanym momencie, a ponadto książka jest rewelacyjnie napisana. Nadstaw więc swoje uszy, rozluźnij się i rozpłyń się w miłym głosie lektora. Wróć do okresu dzieciństwa, gdy jako dziecko z ogromną uwagą, z rumieńcami słuchałeś niezwykłych opowieści.