Bądź perfekcjonistą w swojej specjalizacji

Bardzo poprawnie politycznie twierdzi się, że możesz osiągnąć wszystko co chcesz, możesz stać się kim chcesz. warto przyznać, że to trochę amerykańskie gadanie, gdyż każdy z nas posiada określone zdolności do lepszego wykonywania jednej lub drugiej rzeczy. Są oczywiście geniusze, którzy czego nie dotkną przemieniają w złoto. lecz jest ich niewiele, są to jednostki znakomite. Zresztą, posiadasz wśród swoich kolegów osobę takiego typu? No właśnie.

Autor: HEMMERSBACH

Nie warto się denerwować na twierdzenie, iż każdy z nas posiada ograniczenia. Co w tym niedorzecznego, kiedy jedna osoba jest bardziej zdolna od innej w tematach technicznych, zagadnieniach ścisłych, a kolejna jest mocniej obyta w myśleniu abstrakcyjnym, artystycznym. jedynie zaakceptowanie tego typu różnic i ich przyjęcie, jako coś obiektywnego pozwala stworzyć coś interesującego ludziom o odmiennych zdolnościach.

Nie staraj się być znawcą od każdej dziedziny, ponieważ będziesz tak naprawdę do niczego. Liczy się wąska specjalność, w której można się wspaniale rozwijać. Nie znasz się na komputerach, jesteś słaby w zagadnieniach technicznych, zostaw to lepszym. Praca informatyka to zdecydowanie osobliwa działalność, osoba, która zajmuje się programowaniem, myśli inaczej, niźli człowiek, który pisze książki. W obu tych przypadkach należy odznaczać się niezwykłym skupieniem i nietuzinkowymi zdolnościami, lecz mózgi obu tych osób funkcjonują zupełnie inaczej.

pracownik IT podczas pracy

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Co jeszcze ważne. Nie bój się zmiany, jeśli coś ci doskwiera. Pracujesz w biurze, w każdy dzień bite osiem godzin, a jednak wiesz, iż potrafiłbyś to wykonywać jako freelancer. Freelancerzy coraz bardziej śmielej kroczą po rynku pracy, wykonując swoje zadania lepiej niż miałoby to miejsce w biurze. wiadomo, tak samo, jak ścisłowiec i humanista czują się korzystniej w innych dziedzinach, tak samo jedna osoba lepiej pracuje w biurze, druga jako freelancer.

najbardziej niezbędne to przystosować własne możliwości do warunków, specyfiki, zadań, czy to w wymiarze zadaniowym, czy w innych życiowych dziedzinach. Tak zrozumiane ograniczenia sprowadzą więcej dobrego niż złego. Po co się oszukiwać, iż damy radę z każdym zadaniem, a później przeżywać? Nie warto, lepiej robić to, co się najlepiej umie. wyniki zawsze będą lepsze.