Bukowina Tatrzańska i jej atrakcje

Znajdująca się na Skalnym Podhalu, na wysokości 967 – 1000 m n. p. m. Bukowina Tatrzańska, to rewelacyjne miejsce do podziwiania uroku Tatr – nic, zatem dziwnego, że z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się by spędzić tu wakacje a Bukowina Tatrzańska pretenduje do najbardziej znanego miejsca na odpoczynek 2014, ferie i wakacje.

Bukowina Tatrzańska, góry

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Centralną część Bukowiny stanowi wierch Kramarski – tutaj mieści się kościół, urzędy, szkoła, dom ludowy, biblioteka oraz sklepy. Następne ważne wierchy to wierch Bundowy, Olczański, Bachledowy, Rusiński i Głodowski.

Bukowina była jedną z najmłodszych wsi na Podhalu. Pierwszy zapis odnoszący się do Bukowiny pojawia się w dokumentach z 1630 roku. Pierwsze zagrody w górach zaistniały na skutek wycinki puszczy tatrzańskiej. Rozkwit osady następował raczej pomału,na skutek ostrego klimatu i nieżyznej ziemi. Nędzę obywateli pogłębiały przymusowe daniny. Sytuację poprawiła dopiero reforma społeczna oraz zmiany w technice i produkcji rolnej. Zaczął działać przemysł i rzemiosło – zjawili się pierwsi młynarze, olejarze, kowale, cieśle, stolarze, kołodzieje oraz szewcy.

Istotnym etapem na drodze rozwoju była także samodzielna budowa kościoła a także szkoły i Domu Ludowego, przy których powstał Teatr i Chór Włościański wykorzystujący talenty muzyczne i taneczne mieszkańców. Wyjątkowo ważną funkcję odegrało także Towarzystwo Przyjaciół Bukowiny, a wszystkie wspomniane elementy złożyły się na bogate dziedzictwo tutejszej kultury lokalnej, niezwykle atrakcyjnej pod względem turystycznym. Miłośnicy górskich wędrówek powinni zapoznać się z propozycją wakacji w Beskidach

***Pełną ofertę na wypoczynek 2015 w Bukowinie Tatrzańskiej oraz w Beskidach można odszukać w serwisie albo klikając na niżej umieszczone linki:- noclegi Bukowina Tatrzańska- hotele Bukowina Tatrzańska- noclegi beskid śląski