Ciekawe gry w sieci

Narodziny i skok popularności sieci zrewolucjonowały nasz świat. W tym wpisie nie opiszemy tego, jak znaczny wpływ posiada internet na codzienne życie. Skupimy się za to na jednym ważnym aspekcie, jakim jest dla fanów gier granie w sieci.

chłopiec gra na laptopie

Autor: shizhao
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz w ofercie można znaleźć rzesze rozmaitych gier, które oferują zabawę multiplayerową przez sieć. Istnieją nawet takie gry, w które można grać tylko przez sieć. Najsłynniejszym reprezentantem takiego gatunku jest naturalnie WoW, który łączy wiele tysięcy internautów na całym świecie. W Korei Płd do rangi sportu narodowego urosły batalie internetowe w szacownego Starcrafta. Do dziś nieustającą miłością zwolenników gier może poszczycić się Counterstrike. Dużo tytułów cieszy się taką popularnością, że są organizowane specjalne zawody, w których uczestnicy walczą o sowite nagrody gotówkowe.

Producenci i pomysłodawcy gier mają pełne ręce roboty, ponieważ coraz większym zainteresowaniem cieszą się gry przeglądarkowe. Bazujące na rozmaitych koncepcjach gry wyróżniają się rewelacyjną jakością. Znakomite dopracowanie – co do szczegółu – powoduje, że użytkownicy czują się w pełni usatysfakcjonowani. Zadowolenie użytkowników jest dla twórców gier szczególnie istotna, natomiast na bazie ich opinii mogą oni sukcesywnie wprowadzać innowacje do fabuły.

Spory odsetek dzisiejszych fanów elektronicznej rozrywki może potwierdzić, że rozgrywka z ludzkim przeciwnikiem (bądź sojusznikiem) jest dużo bogatszym doświadczeniem, niż potyczka z wirtualnym mózgiem. Rozgrywka w internecie pozwala na rozwijanie zdolności współpracowania z drugim człowiekiem, co będzie mocno praktyczne w realnym świecie. Naturalnie, więcej w grach online jest współzawodnictwa – nie ma jednak w tym nic zdrożnego, wszakże współczesny świat to również wielka dżungla, w której trwają ciągłe zawody.

Gry wyobraźni, bo tak zwykło się też nazywać gry rpg, to niezwykle interesujące opcje dla profesjonalnych graczy. Różnorodna tematyka, funkcjonalność oraz ogólna dostępność tego rodzaju rozrywki to jedne z wielu atutów gier rpg. Grać można w kilka osób, co też zaliczane jest do szczególnie istotnych atutów gier z odgrywaniem ról. Możliwość wcielenia się w role określonej, fikcyjnej postaci-bohatera jest szlifowana także przed monitorem.

Wyjątkowym typem produkcji online są produkcje pisane pod przeglądarki. Wielką zaletą takich gier jest to, że da się je odpalić na każdym komputerze. Kiedy masz chwilę przerwy w robocie, dla relaksu włącz na chwilkę którąś z browserowych gierek – bez wątpienia będziesz się znakomicie bawił. Zwykle są to nieskomplikowane platformówki, ale można także spotkać złożone produkcje. Jeśli planujesz zobaczyć, jakie są dostępne pozycje, konieczna okaże się bogata baza gier przeglądarkowych. Bez trudności namierzysz taki portal, gdy do wyszukiwarki internetowej wstawisz sformułowanie „granie w sieci”.

A co jeżeli marzy Ci się zagranie w gry przeglądarkowe w innym miejscu niż w mieszkaniu? Na przykład w czasie długiej podróży w pociągu warto czymś się zająć. Zabierzmy więc laptopa. Gry na przeglądarkę nie mają aż tak skomplikowanych wymagań jak na przykład gry RPG. A żeby cieszyć się dźwiękiem i nie przeszkadzać przy tym reszcie, pozwólmy sobie na zakup słuchawek (przykładowe zobaczysz tutaj: interesujące źródło). Najlepiej, by przy słuchawkach był również mikrofon – to przyda się przede wszystkim w mieszkaniu, gdy będziesz chciał pogadać za pośrednictwem Skype. Jeżeli jednak wolisz zagrać w co innego, coś co zajmuje wiele pamięci, zabierz ze sobą dysk zewnętrzny (odkryj więcej tutaj).

Jednocześnie zaoszczędzisz pamięć na dysku w laptopie i będziesz miał zawsze przydatne pliki przy sobie. Nie wszystko zmieścisz przecież na karcie pamięci czy pendrive.