Klocki lego w Legolandzie

Ciekawe zabawki

W trakcie wychowywana dzieci bez wątpienia najważniejszą rolę odgrywa obecność i przykład rodziny. Oprócz tego ważne są jednak także elementy inne, takie jak rodzinny dom i zagwarantowane tam warunki, jak również rozmaite akcesoria, które przydają się opiekunom najmłodszych pociech. Niezwykle ważne są przykładowo różnego rodzaju akcesoria higieniczne i pielęgnacyjne, szczególnie w pierwszych chwilach życia dziecka.

Zabawki z klocków lego
Autor: pangyuliu
Źródło: http://www.flickr.com

Są to na przykład takie akcesoria jak pieluchy czy akcesoria do kąpieli. Znaczną funkcję posiadają także zabawki. Najmłodsze pociechy nie potrzebują większej ilości zabawek. Należy jednak im je zapewniać. Niemowlęta odczuwają potrzebę oglądania i poznawania otaczającego je świata, potrzebne są więc elementy do dostarczania bodźców.

Do tego celu z kolei idealnie nadają się rozmaite wielobarwne zabawki. Trzeba jednak pamiętać, by elementy tego typu kupować z rozwagą. Zabawki dla małych dzieci powinny być bezpieczne, tak by można było uniknąć różnorodnych zagrożeń.

Zabawki dla młodszych dzieci

Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności fizycznej, połączonej z przemożną chęcią odkrywania świata. Przedszkolaki to dzieci bardzo ruchliwe i ciekawskie. Należy im zagwarantować zabawki jak najbardziej rozwijające wyobraźnię i zwiększające wiedzę poprzez rozrywkę. Do pobudzania dziecięcej fantazji i umiejętności manualnych doskonale nadają się rozmaite klocki.

Zabawki z klocków
Autor: granada_turnier
Źródło: http://www.flickr.com

Klasyczny typ to klocki Lego, które kupuje spora liczba rodziców. Różnorodność elementów umożliwia projektowanie i budowanie zróżnicowanych elementów, a bogactwo barw zwiększa liczbę bodźców. Przykładem popularnej serii są między innymi klocki Lego Chima.

Dla dzieci starszych

Wiek szkolny u dzieci to przede wszystkim czas pozyskiwania wiedzy. W tym okresie pociechy poznają powinności ucznia i wdrażane są w system szkolny . Po lekcjach z kolei bawią się w domu. Wówczas świetnym pomysłem jest zapewnienie dziecku zabawek o charakterze edukacyjnym. Pod tym względem dobrze jest przyjrzeć się zainteresowaniom pociechy, jeżeli przykładowo pasjonuje się dinozaurami, można podarować jej książkę o tej tematyce czy interaktywną zabawkę-dinozaura.

W ten sposób dziecko poprzez rozrywkę zyskuje wiedzę i nowe umiejętności.