Ciekawy gadżet dla każdego konesera fotografowania

Gdy kochamy pstrykać fotki albo filmować, to na pewno wiemy sporo na temat tego, jakiego typu nowinki mamy w tej branży. Oczywiście nie wszystkie muszą nam pasować, ale na sto procent z mnóstwa korzystamy.

Wielu ludzi, którzy zajmują się wspominianą fotografią oraz filmowaniem mają świadomość jak świetnym gadżetem są drony. Kupno dronu nie jest jakimś wyczynem, bo można go znaleźć w sklepie za kilkaset złotych. Ważniejsze jest jednak to, co potem z nim będziemy robić. Mianowicie chodzi o to, że sporo osób, które kupują drona kilka razy go użyją i potem leży on zakurzony na szafie. Ale żeby zrobić ciekawy film dronem trzeba się trochę postarać. Należy zrobić sporo próbnych ujęć, które będą w stanie pomóc nam zrozumieć a jaki sposób używać tego sprzętu. A jeżeli uda nam się kilkanaście filmów i dużo zdjęć, będziemy mogli wziąć dron na jakąś imprezę rodzinną i na dodatek nakręcić z niej fajny filmik. A potem, kiedy jesteśmy profesjonalistami można wziąć dron na jakąś imprezę, za którą nam płacą. Bo dron okazuje się rzeczywiście fantastyczną opcją, jedynie należy zapoznać się z jego obsługą. I choć nie jest ona faktycznie bardzo skomplikowana, to, gdy chcielibyśmy by fotografie były rzeczywiście bardzo dobrej jakości, tak samo jak filmiki, to trzeba trochę poćwiczyć. Dlatego powinniśmy na początek kupić drona, który nie należy do najdroższych, a wybrać jakiś tańszy model i sprawdzić czy to na sto procent okaże się sprzęt, na którym chcemy pracować, czy może ten tańszy model okaże się dla nas wystarczający.

Quadrocopter przed startem

Autor: Christopher Michel
Źródło: http://www.flickr.com
Dron
Gdy chcemy posiadać cudowny film na przykład ze ślubu, to chcemy żeby kamerzysta, na którego postawimy używał również dronu. W dzisiejszych czasach drony foto-video są często wybierane przez przyszłe pary młode. Warto, więc spytać kamerzysty lub fotografa czy w swej ofercie posiada filmowanie z drona, lub chociaż zdjęcia z lotu ptaka. Nie każdy taką opcję oferuje. A Ci, którzy posiadają w ofercie dodatkowo filmowanie z lotu ptaka przy pomocy drona są oczywiście drożsi, ale czego się nie robi, by mieć naprawdę cudowną pamiątkę.