Co robić, gdy skończyła się gwarancja?- serwis sprzętu AGD i elektroniki lub samodzielna naprawa oraz kupowanie części zamiennych

Urządzenia elektroniczne oraz AGD często ulegają usterkom. Gwarancja na sprzęt trwa zaledwie parę lat. Co robić w przypadku, gdy sprzęt zepsuje nam się po czasie gwarancji?

Gdy urządzenie zepsuje się podczas okresu gwarancji, nie mamy żadnych problemów- można oddać je do serwisu producenta lub w przypadku dużych usterek nawet można liczyć na wymianę sprzętu. Jeśli jednak czas gwarancji się skończy trzeba kupić nowy sprzęt lub oddać go do serwisu za opłatą. Niektórzy próbują sami sił w naprawie urządzeń elektronicznych bądź sprzętu AGD, jednak niezbędne do tego jest specjalistyczne doświadczenie. Niektóre naprawy możemy wykonać samodzielnie, niezależnie od tego czy mamy doświadczenie. Chociażby będzie to wymiana zużytych elementów przykładowo w odkurzaczach. Szczotki do odkurzacza lub filtry można odnaleźć w wielu sklepach z częściami zamiennymi do sprzętu AGD – sprawdź zamienną szczotkę do odkurzacza . Funkcjonują też specjalne sklepy on-line, które zajmują się sprzedażą tego typu produktów w postaci części zamiennych do sprzętu elektronicznego a także artykułów gospodarstwa domowego. Nierzadko oferują o wiele niższe ceny niż stacjonarne punkty.

odkurzacz

Autor: Miele Sp. z o.o.
Źródło: Miele Sp. z o.o.

Najczęściej usterkom ulega sprzęt elektroniczny między innymi tablety czy też laptopy. Często jest to spowodowane niepoprawnych użytkowaniem urządzenia czy też na przykład jego zalaniem płynem. Serwisy komputerowe są oblegana prawie cały czas, trafiają do nich różnego rodzaju sprzęty. W takich miejscach możemy również często otrzymać części zamienne na przykład części do tabletów bądź komputerów, które można wymienić samodzielnie, jeśli posiadamy stosowne doświadczenie w tego rodzaju pracach – czytaj na się więcej z ofertę North . Czasami jednak warto zlecić to zadanie profesjonalnemu serwisowi, aby nie popsuć ponownie urządzenia. W zależności od typu usług, ceny różnią się od siebie, wyższe ceny maja również naprawy, które wymagają wymiany zepsutych części urządzenia elektronicznego.

Z roku na rok powstaje coraz więcej serwisów elektronicznych, z których można skorzystać, chcąc zreperować zepsuty sprzęt AGD lub elektronikę. Gdy jednak mamy doświadczenie, można również samemu próbować naprawiać sprzęt jak również kupować części zamienne w sklepach.