Cudowne wypoczynek 2014 nad polskim morzem w Zatoce Pomorskiej

Międzyzdroje to letnia metropolia Pomorza Zachodniego i miejscowość kuracyjna o ponad 100-letniej historii. Miasto leży w środkowej części wybrzeża wyspy Wolin, nad Zatoką Pomorską. Międzyzdroje to kurort niebywale piękny. Cudne domy i hotele rozlokowane wśród drzew, deptak, molo, port rybacki, wydmy, piaszczysty brzeg i Bałtyk rewelacyjnie się tutaj ze sobą komponują i tworzą wyjątkową całość. Olbrzymia baza noclegowa oferuje licznym turystom kwatery znajdujące się przy samej plaży oraz atrakcyjne cenowo noclegi. Międzyzdroje to, wszak realny turystyczny eden.

Plaża, Międzyzdroje

Autor: Matthias Haas
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej słynnym miejscem na spacery w Międzyzdrojach jest molo o długości trzystu dziewięćdziesięciu pięciu metrów, leżące w środkowej części miejskiej plaży, przy amfiteatrze i pasażu handlowym. Molo jest jednocześnie przystanią morską, z której można wybrać się chcąc zobaczyć Świnoujście i niemieckie porty wyspy Uznam. Ciekawostką jest stojąca po wschodniej stronie wejścia na molo szafka meteorologiczna z przełomu XIX i XX wieku powiadamiająca turystów o stanie pogody. Szafka ma wyjątkowo misterne, śliczne ozdabiania i jest zabytkowym obiektem niewielkiej architektury.

W nadmorskiej części miasta mieszczą się historyczne zabudowania kurortu i Park Zdrojowy im. Fryderyka Chopina z pomnikiem tego wyjątkowego kompozytora i pianisty. Międzyzdroje nieraz kojarzą nam się ze słynnymi artystami – zapewne za sprawą odbywającego się tu do dwu tysięcznego szóstego roku Festiwalu Gwiazd. O tej kultowej imprezie przypomina nam rozciągająca się obok hotelu „Amber Baltic” Promenada Gwiazd z odciskami dłoni znanych z polskiego kina aktorów i artystów. Historia Promenady Gwiazd sięga 1996 r., kiedy podczas Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd swoje dłonie odbili tu pierwsi, polscy aktorzy. Przy Alei znajduje się ławeczka Gustawa Holoubka, gdzie można wypocząć u boku figury tego wspaniałego aktora i reżysera. Nie tylko odciski dłoni, lecz też całe sławy można ujrzeć w Gabinecie Figur Woskowych. Znajdują się tu artyści, politycy, postacie z bajek a także osoby o nieprzeciętnym wyglądzie. Poszukując koncepcji na urlop 2014 oraz licząc na aktywny wypoczynek można śmiało postawić na Międzyzdroje.

Międzyzdroje mogą pochlubić się bardzo ładną plażą z jasnym i niezwykle drobniutkim piaskiem. Plaża miejska jest bardzo dobrze zagospodarowana – znajdują się wypożyczalnie sprzętu morskiego, ślizgawki wodne, można wykupić przejażdżkę „bananem” czy skuterem wodnym. W sezonie na szampańską uciechę zaprasza turystów dyskoteka Copacabana.

W Międzyzdrojach odbywa się mnóstwo ciekawych imprez które przyciągają nawały uczestników i widzów. Najistotniejsze z nich, to: Eurofestiwal, Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego Perła Bałtyku, Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Amber Baltic – Festiwal Muzyki Klasycznej i Romantycznej, Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej, Europejski Festiwal Gwiazd, Muzyczne lato w Międzyzdrojach, Międzynarodowe Czwartki Organowe, Spotkania Artystyczne Seniorów Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar miasta Międzyzdroje oraz Morskie Zaduszki. Wakacje nad morzem Bałtyckim mogą okazać się doskonałą okazją do trochę szaleństwa i aktywnego wypoczynku – więcej znajdziesz tutaj.

Międzyzdroje znajdują się blisko Wolińskiego Parku Narodowego. Na jego terenie znajdują się najwyższe klify w kraju – wznosząca się tu góra Gosań osiąga 93 m. U stóp stromych osuwisk położona jest wąziutka, skalista plaża. Najsłynniejszym mieszkańcem tutejszego odcinka wybrzeża jest foka szara, występująca na liście zagrożonych gatunków w „Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt”. Na starych i rosłych dębach, sosnach i bukach swoje gniazda zakładają bieliki, których ilość w Parku ocenia się na 3 – 4 pary lęgowe. Sądzi się, że w okolicach Parku gniazduje następne 6 – 7 par. Zimą powiększa się tutaj liczba ptasich drapieżników i można doliczyć się tu wtenczas mniej więcej trzydzieści gatunków. W Parku występuje także fascynująca flora, między innymi wiekowa buczyna pomorska obrastająca klify, około 8 gatunków storczyków i jedyny krajowy gatunek liany – wiciokrzew pomorski. W Wolińskim P.N. znajduje się również piękne jezioro Wicko Wielkie z wyspą Wielki Krzek. Ciekawostką botaniczną są tu słonolubne gatunki roślin, dajmy na to świbka nadmorska. Obszar ten nazywany jest Wsteczną Deltą Świny, bowiem w trakcie burz morze wdzierało się korytem rzeki w ląd zostawiając tu słone osady. Piękno delty w pełni można docenić spoglądając na nią ze wzniesienia Zielonka. Następne znajdujące się tu jeziora to Czajcze, Żółwińskie i Kołczewo. Obfitują one w ryby i są ukochanym miejscem wydr. Wyjątkowa przyroda Wolińskiego P.N. ukazana jest w tutejszym Muzeum Przyrodniczym.

***Pełną ropozycję na odpoczynek dwa tysiące czternaście w Międzyzdrojach można znaleźć w serwisie lub klikając na niżej zamieszczone linki:- pensjonaty Międzyzdroje- pokoje Międzyzdroje- agroturystyka Międzyzdroje