Czy nowe rozwiązania technologiczne są niebezpieczne?

Czy technologie znacznie zmieniły świat, społeczeństwo? Pewnie, że tak! Ma to wiele atutów, choć nie oszukujmy się – komputery i Internet spowodowały, iż przykładowo sporo mniej swojego czasu poświęcamy familii, kontaktom ze znajomymi, zasadniczo więcej przesiadujemy w domu. Na całe szczęście nie jest beznadziejnie, w dalszym ciągu ruszamy się z domu, a więc alienacja nam nie powinna grozić, ale można powiedzieć, że kiedyś więzi międzyludzkie były o wiele głębsze. Pomyślmy jakie są mimo wszystko zalety takich technologii jak np. komputer apple – w sumie Apple to świetna amerykańska firma.

zobacz:
Można w sumie powiedzieć, iż komputery spowodowały, że nasze funkcjonowanie stało się sporo łatwiejsze. A więc po prostu wcale nie musimy przykładowo poszukiwać długi okres czasu wiadomości na któryś temat – w końcu dzięki właśnie komputerowi możemy ogarnąć to wszystko w bardzo szybki sposób. Poza tym Macbook Air i inne urządzenia spowodowały, że możemy jakby nie patrzeć spowodować, iż nawet jeśli nie mamy przesadnie ciekawego życia, zainteresowań, będziemy tak czy siak niejako bardziej zadowoleni z własnego funkcjonowania. Doceniajmy ogromne znaczenie pozyskiwania wiedzy – szybkiego dodajmy.

Warto również zauważyć, że komputery, Internet, diametralnie zmieniły politykę. Bo weźmy chociażby w rachubę ministra Radosława Sikorskiego – regularnie pisze on w serwisie Twitter. To powoduje, iż spora część internautów może na bieżąco śledzić losy polskiego ministra spraw zagranicznych. Zresztą afera WikiLeaks dobitnie pokazała, że ciężej jest aktualnie utrzymać coś w sekrecie. Doceńmy również swobodę wypowiedzi – nawet w niedemokratycznych państwach w akurat Internecie dostrzec można dużo bardziej znaczącą wolność. Demonstracje uliczne dot. ACTY pokazały, iż nie chcemy zrezygnować z wolnego Internetu. Bardzo dobrze, że jest takowe medium! Przykładowe produkty pod linkiem do sklepu.

Praca przy komputerze

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Tak naprawdę zalet Internetu, użytkowania komputera czy blackberry q5 (zobacz tutaj: ) można podać dużo więcej. Najbardziej istotne jest to by postarać się utrzymać równowagę, zatem nie przesadzać zbytnio z nowoczesnymi technologiami. Chociaż przesada w odmienną stronę również nie jest w porządku.