Czy pracując w Anglii można mieć nadzieję na odnalezienie swojej miłości?

Od wielu lat Polacy należą do jednej z najliczniejszych grup, które po otwarciu rynku pracy dzięki wejściu Polski do Unii przybywają do Wielkiej Brytanii głównie w celach zarobkowych. Wielokrotnie zdarza się, że ktoś, kto zakładał wyjazd na kilka miesięcy, zostaje w Anglii kilka lat bądź myśli o osiedleniu się tam na zawsze.

Para w wesołym miasteczku

Autor: kevindooley
Źródło: http://www.flickr.com/

Czasem okazuje się również, iż pomimo długiego pobytu, biegłej znajomości języka oraz sprawnego poruszania się w brytyjskiej kulturze, sporo osób ma problemy z odnalezieniem swojej drugiej połówki.

Warto więc zastanowić się nad pytaniem, jak zaradzić temu problemowi?

Dla sporej liczby Polaków, którzy znaleźli się UK, praca w obcych warunkach okazała się dość trudna i wymagająca – pomimo, że daje ona szansę na godne życie i zaoszczędzenie części zarobionych pieniędzy, często okazywało się, że oprócz pracy i odpoczynku niewiele czasu pozostaje na różnego rodzaju przyjemności bądź poznawanie nowych ludzi.

Naturalnie w każdej sporej miejscowości angielskiej można spotkać mniej lub liczniej reprezentowaną Polonię, jednakże najchętniej wybieranym rozwiązaniem, które pomaga nawiązać nowe znajomości, okazały się wszelkiego rodzaju portale internetowe. To właśnie dzięki nim łatwiejsze stało się poznanie ludzi o tych samych zainteresowaniach, co ciekawe popularny stał się także flirt w UK.

Okazało się, że dzięki internetowi np. na stronie można nie tylko poczuć się zdecydowanie bezpiecznej w poszukiwaniu drugiej połówki, tak samo istotne jest to, że zdecydowanie szybciej i sprawniej można zorganizować przeróżnego rodzaju imprezy integracyjne, które pozwalają wyrwać się z monotonnego kręgu praca – dom. Jednak trzeba pamiętać, iż każde szczere uczucie, jeśli ma być dłuższe niż przelotny flirt, wymaga odpowiedniego wysiłku i znalezienia czasu nie tylko na pracę czy zabawę, ale również na pielęgnowanie związku.

Dla tych, którym bardziej zależy na szalonej zabawie, niż na poszukiwaniu miłości, znakomitym rozwiązaniem może okazać się korzystanie z hucznie obchodzonych w UK weekendów, kiedy w pubach i klubach zbierają się młodzi ludzie.

Miłość lub flirt w UK mało odróżniają się od tego, do czego większość Polaków zdążyła się przyzwyczaić – główną różnicą jest właściwie inne tempo życia w Wielkiej Brytanii.