Dlaczego GTA odniosła aż tak bardzo duży sukces?

Często sytuacja jest taka, że nawet takie osoby, które najzupełniej nie interesują się gierkami komputerowymi – bądź konsolowymi, najzwyczajniej przepadają za GTA. No cóż, to nie dziwi. Można zaryzykować twierdzenie, że Grand Theft Auto jest najbardziej wspaniałą gierką jaka została opublikowana do tej pory. Naturalnie pewnie masa graczy najzupełniej nie zgodzi się z takową opinią.

GTA 5

Autor: Glen Bowman
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże to chyba coś oczywistego, że wszyscy mamy trochę inne upodobania. Cóż, z jakiej przyczyny zatem, gdy została wydana na rynku gta 5 (nowości ze świata gta 5 w serwisie niesłychanie wielu graczy niemal nie było w stanie gadać na inny temat? Można powiedzieć, że akurat twórcy GTA w odpowiedni sposób umieją łączyć kapitalną fabułę ze względną prostotą. Czyli nawet dzieci bez najmniejszego problemu radzą sobie z obsługiwaniem tej niezwykłej gierki. Należy również wspomnieć, że generalnie możliwość bycia gangsterem, który szybko jeździ po amerykańskich miastach jest niemal czymś na wagę złota.

W wielkim błędzie są gracze, którzy uważają, że GTA cechuje ogromny schematyzm. Oczywiście może nawet na pierwszy rzut oka w istocie możemy pomyśleć, iż GTA jest jakby nie patrzeć jednym wielkim schematem. Jednakże mnogość różnego rodzaju misji powoduje, że z pewnością nie można w taki sposób myśleć. Pozostaje mieć nadzieję, iż niedługo znowu twórcy GTA dadzą swoim fanom następną edycję gierki… Pewnie trochę sobie poczekamy, ale bez cienia wątpliwości następna część będzie jeszcze bardziej genialna, niż poprzednie. No co, musimy zawsze myśleć w optymistyczny sposób.

scena z gta v

Autor: Videogame Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Należy także napisać, że ogólnie Playstation to najbardziej wskazane rozwiązanie dla wszystkich osób, które chciałyby grać w GTA! Prawda jest taka, iż choćby playstation network to niezwykła funkcja, dzięki to której nareszcie możemy grywać z innymi osobami (szczegóły nt playstation network w Oczywiście Playstation to bardzo często znaczący koszt – zatem nie powinno dziwić, że akurat w naszym kraju jest sprzedawanych mniej sprzętów oraz gierek, niż w Stanach Zjednoczonych bądź Anglii. Rada dla osób, które mimo problemów finansowych nie chcą rezygnować z Playstation? Jak najbardziej warto porozglądać się po aukcjach internetowych.