Gry karciane, gry online – spory wybór intelektualnego wypoczynku

Wielu miłośników gier w dobie internetu ma właściwie permanentną możliwość i stały dostęp do takiego rodzaju rozrywek. Aktualnie istnieje i ciągle otwiera się bardzo dużo stron internetowych tego typu. Większość takich portali oferuje jednak taki typ gier, które nie mają nic wspólnego z hazardem, tylko z zabawą. Istnieje wiele gier karcianych online innych niż tylko poker czy brydż, jest również masa przygodówek dla dzieciaków, które swoją tematyką zahaczają właściwie o wszystkie możliwe scenariusze.

wcograc
Jedną z bardzo popularnych gier online, w jaką można grać na wielu portalach internetowych jest np. Wiejskie Życie. W tej grze bohater ma za zadanie wyrabiać mleko i inne produkty, doi krowy i zarządza własną farmą mleczną. Inną grą tego typu, jaka również jest wyjątkowo znana i lubiana jest np. Świat marzeń, gdzie mamy możliwość ożywienia postaci na magicznych pastwiskach, albo też spędzać czas na zaczarowanej farmie pełnej wyjątkowych żyjątek. Z reguły scenariusze tego typu gier online, nie należą do bardzo skomplikowanych a grafika tych gier także nie stanowi szczytu technicznych możliwości. Dzieje się tak między innymi dlatego, że gry te są pomyślane również na urządzenia mobilne, które zazwyczaj nie radzą sobie z zaawansowaną i obciążającą system bardzo zaawansowaną grafiką.

Bardzo popularne gry online to gry karciane. Oprócz powszechnie znanych gier takich jak pasjans itp., co raz częściej pojawiają się takie, które wywodzą się z klasycznych gier rpg, oparte są na jakiejś dłuższej historii, albo mogą to być jakiegoś rodzaju zręcznościówki, gdzie punkty zbiera się jak najszybciej wydobywając jakąś kartę z danej talii itp. Gry, które posiadają jednak największą wartość dla rozwoju dziecka, to gry logiczne, które uczą nas szybkiego myślenia i wyciągania wniosków.

granie

Autor: Gabriele B.
Źródło: http://www.flickr.com

Tematyka gier może być bardzo różna, od takich, których miejscem akcji jest przestrzeń znana nam z codzienności, po takie, które przenoszą nas w świat magiczny. Widać zatem, że gry karciane (które można znaleźć na tej stronie ) i inne gry online nie mają wiele wspólnego z hazardem i są tak zrobione, aby nie stanowiły ryzyka, tylko były traktowane jak dobra zabawa nawet dla najmłodszych.