zestaw playstation i gry

Gry konsolowe – atrakcyjna zabawa w wolnym momencie

Pierwszą grą, która ujrzała światło dzienne jeszcze w latach 70 był Pong – była to prosta gra w której należało odbijać piłeczkę. Od tamtej pory zmieniło się bardzo wiele, przemysł związany z grami wart jest mnóstwo pieniędzy a koszty produkcji niektórych gier ocenia się na wiele milionów dolarów. Największy udział w tym ogromnym rynku mają gry produkowane z myślą o konsolach – Xbox oraz PlayStation. Jakiś czas temu zaprezentowano nowy typ konsol, co zapowiada kolejny przełom w rynku gier.

grający w grę na playstation
Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Bestsellery Ostatnimi czasy największy triumf odniosła piąta część legendarnej gry Grant Theft Auto. W grze tej gracz występuje w roli przestępcy który ma ogromne długi. Żeby je zwrócić, musi aranżować napady na banki i inne instytucje. Seria gier sygnowana tym tytułem jest znana ze specyficznego poczucia humoru, gra ta wywoływała także spore kontrowersje ze względu na swoją brutalność. Równie wysoką sprzedaż osiągnęła gra akcji Call Of Duty: Ghosts (tu znajdziesz więcej informacji: na temat call of duty). Jest to gra akcji w której gracz wchodzi w rolę żołnierza i wykonuje dużo niebezpiecznych zadań. Jest to kolejna część robiącej wrażenie serii Call Of Duty, którą użytkownicy lubią za niezwykle ciekawą rozgrywkę za pośrednictwem sieci. Miesiąc wcześniej światło dzienne ujrzała kolejna część najpoważniejszego rywala Call Of Duty – Battlefield 4. Jest to również gra akcji, której poprzednie odsłony stały się słynne z bardzo dopracowanego trybu rozgrywki przez sieć. Tym razem firma odpowiedzialna za grę zapowiada, że rozgrywka będzie jeszcze bardziej taktyczna. Gra już na etapie przedsprzedaży zyskała wielkie zainteresowanie.

Inne interesujące tytułyPolska także jest słynna na światowym rynku gier na konsole. Najbardziej popularnym tytułem jest gra Wiedźmin, stworzona w oparciu o serię książek Andrzeja Sapkowskiego. Polscy producenci pracują obecnie nad kolejną częścią serii, która jest kontynuacją wydarzeń przedstawionych w książkach o wiedźminie Geralcie. W tym roku miała również miejsce premiera konsolowej wersji Diablo 3, kontynuacji jednego z najbardziej wyczekiwanych tytułów w ostatnim czasie.

Jest to gra w której użytkownik jest bohaterem ratującym wirtualny świat przed złem. Ten typ gier został określony jako hack&slash z uwagi na ogromne ilości uśmiercanych przez gracza postaci. Jest to jedna z najbardziej kosztownych gier dostępnych na rynku, liczba sprzedanych egzemplarzy pokazuje jednak, że jest to tytuł mający szeroką rzeszę oddanych fanów.