Gry planszowe – jakie są najmodniejsze

Obecnie często słyszy się, że gry komputerowe i Internet zupełnie wyparły dawne formy zabawy i rozrywki. Nie jest to jednak do końca prawda. Gry komputerowe owszem są ogromnie lubiane, jednak standardowe metody zabawy nie uległy całkowitemu zanikowi. Warto przykładowo zaznaczyć, że duża część gier komputerowych fabularnie oparta jest na grach planszowych lub karcianych.

gry

Autor: Bryan Ochalla
Źródło: http://www.flickr.com

Te ostatnie nadal mają wielu entuzjastów, którzy niekiedy zrzeszają się w klubach. Obecnie tworzone są też specjalne kawiarnie, w których można grać w planszówki i po to aranżować spotkania z innymi graczami. Szczególnym powodzeniem cieszą się różnorodne gry strategiczne i fantasy, takie jak przykładowo gra Dixit. Nierzadko również różnego rodzaju plansze i kostki do gry towarzyszą typowej rozgrywce w gry RPG, które to gry przebiegają właściwie w wyobraźni graczy.

Gry słowne

Od wielu lat w kraju i na świecie niezwykle chętnie wybierane są różnorodne gry słowne i pozostałe opierające się na znajomości języka. Takich gier w ostatnim czasie wydano bardzo wiele, są w tej grupie tytuły popularne na całym świecie, takie jak na przykład Scrabble. Tytuł ten zdobył duże powodzenie na świecie z uwagi na dużą przyjemność z gry, jak również na to, że dzięki niemu można popisać się dużym zasobem słów. Oprócz tego każda partia jest inna i ciekawa, wszystko zależy od wiedzy graczy i tego, w jaki sposób grę poprowadzą. W oparciu o tę grę i nie tylko powstało dużo innych, przykładowo w Polsce wydano „Mistrza Słowa”, grę, gdzie uczestnicy rzucają kostkami, na których widać litery. Zadaniem graczy jest ułożenie jak najdłuższych słów z określonego zestawu liter.

Gry strategiczne

Z pewnością największym powodzeniem w świecie miłośników gier komputerowych cieszą się gry o charakterze strategicznym. Jak sama ich nazwa podpowiada, wymagają one umiejętności myślenia strategicznego i planowania. W tytułach tego typu nierzadko ma się do czynienia z wojnami, planowaniem struktury armii miast itp. Także bardzo wiele gier komputerowych to gry strategiczne. Jeżeli chodzi o gry planszowe, do tego rodzaju należy , w oparciu o którą stworzono także popularną grę video dobrze znaną również graczom w Polsce.