Gry w internecie jeszcze bardziej interaktywną formą zabawy

Powstanie i skok popularności cyberprzestrzeni odmieniły nasz glob. W tym tekście nie omówimy tego, jak ogromny wpływ ma sieć na codzienne życie. Skupimy się za to na jednym ważnym aspekcie, jakim jest dla fanów gier granie w sieci.

wcograc.pl, gry internetowe, gry online

Dziś w sprzedaży można spotkać setki rozmaitych gier, które gwarantują zabawę multiplayerową przez cyberprzestrzeń. Można napotkać na nawet takie gry, w które można grać jedynie multiplayerowo. Najsłynniejszym reprezentantem takiego typu jest naturalnie WoW, który łączy wiele tysięcy internautów na całym globie. W Korei Południowej do rangi sportu narodowego urosły batalie internetowe w szacownego Starcrafta. Do dziś niegasnącą miłością fanów cieszy się Counterstrike. Dużo tytułów cieszy się taką popularnością, że są tworzone turnieje, w których zawodnicy walczą o sowite nagrody pieniężne.

Duży procent współczesnych zwolenników cyfrowej rozrywki może potwierdzić, że zabawa z ludzkim oponentem (lub sojusznikiem) jest dużo bogatszym doświadczeniem, niż batalia z wirtualnym mózgiem. Rozgrywka w cyberprzestrzeni umożliwia polepszanie umiejętności współpracy z drugim człowiekiem, co jest niezwykle praktyczne w realnym świecie. Naturalnie, więcej w tytułach online jest walki – to nic złego, przecież dzisiejszy świat to również dzika dżungla, w której trwają ciągłe zawody.

Gra samochodowa online

Autor: Ilya Boykov
Źródło: http://www.flickr.com

Odmiennym typem gier sieciowych są produkcje pisane pod przeglądarki. Dużą zaletą takich gier jest to, że można je uruchomić na każdym komputerze. Jeżeli masz chwilę wolnego w robocie, dla relaksu uruchom na chwilkę którąś z przeglądarkowych gierek – bez wątpienia będziesz miał doskonałą rozrywkę. Najczęściej są to proste platformówki, jednak można także zobaczyć bardzo rozbudowane produkcje. Jeżeli pragniesz zbadać, jakie są dostępne pozycje, konieczna okaże się rozbudowana baza gier przeglądarkowych. Bez trudności znajdziesz taki portal, kiedy do wyszukiwarki internetowej wstawisz słowa „granie w sieci”- sprawdź tu .