images

Hity na konsole stacjonarne!

Lada moment sezon ogórkowy będzie już za nami. Koniec lata to koniec odpoczynku dla producentów gier. Należy zabrać się do ciężkiej pracy, aby zaspokoić spragnionych graczy. Większość producentów gier będzie chciała zdążyć wydać swoje tytuły jeszcze przed końcem roku, bo nie od dziś wiadomo, że właśnie w tym czasie zbija się największą gotówkę. Dlatego gra jest warta poświęcenia.

Obecnie, posiadacze konsoli PS3 nie powinni narzekać na brak gier. Zaraz po premierze tej konsoli było krucho, Xbox 360 pod względem ilości gier, bił PS3 na głowę. Teraz jednak sytuacja się wyrównała i właściciele konsolki PS3 nie powinni narzekać. Większość wychodzących gier to jednak mimo wszytko przeciętniaki, ale hitów nie brakuje.

W sumie trudno mówić o jakiejś innowacyjności, najlepiej sprzedają się sprawdzone pomysły, więc nie ma co się dziwić, że producenci inwestują w serie, a nie oryginalne pomysły. Czasem zrodzi się coś pokroju cudownego Little Big Planet, ale to oczywiście wyjątki, które tylko potwierdzają regułę. W tym biznesie (jak w sumie w każdym) liczy się forsa, więc wielkie korporacje wydają dużą kasę na coś co się sprzeda bez komplikacji. Trudno się dziwić takiej polityce.

I właśnie jednym z takich seryjnych hitów jest Pro Evolution Soccer 2010 od Konami. Ta firma musi się tym razem mocno postarać. Poprzednie wydanie tej znakomitej piłki nożnej nie spełniło oczekiwań graczy i co ciekawe konkurencyjna FIFA 09 okazała się przystępniejsza. Wojna pomiędzy tymi dwoma tytułami trwała od zawsze, jednak dziecko Electronic Arts zawsze było w tyle. Tym razem role się odwróciły, ciekawe na jak długo? Przekonamy się już niebawem.

Następną znaną grą, która nadchodzi wielkimi krokami, aby zająć lasery naszych konsolek to Call of Duty: Modern Warfare 2. Tytuł ten nazbierał już ogromną liczbę fanów. Rozgrywki sieciowe są rozgrywane 24h na dobę, ten szał porównać można do tytułu z przeszłości, do Quake. Nowa produkcja zapowiada się rewelacyjnie, nowe kampanie, poprawiona grafika i kilka innowacji. Miejmy nadzieję, że nowy CoD nas nie zawiedzie i przyniesie wiele godzin znakomitej rozgrywki.

Need for Speed Shift. Kolejna część jednej z najbardziej znanych gier wyścigowych. Czy nowa część okaże się hitem, tak jak to obiecują jej twórcy? Ciężko powiedzieć, ponieważ z Need for Speed było różnie, raz byliśmy świadkami hitów a innym razem przeciętniaków. Electronic Arts starało się jak mogło . Dorzucali fury, poprawiali grafikę, zwiększali możliwości kustomizacji pojazdów. Mimo to sama rozgrywka już tak nie wciągała jak za starych czasów. Dlatego teraz muszą nas naprawdę zaskoczyć, aby nowy NFS cisnął nas o glebę. Czego oczywiście z całego serca życzymy.

Uncharted 2: Among Thieves to pokolenie nowej generacji konsol. Seria jest młodziutka bo pierwsza część jeszcze leży na półkach sklepowych i jest cały czas kupowana. Naughty Dog to specjaliści, którzy potrafią przyprawić o ślinotok. Tytuły z przeszłości umocniły tę markę, więc gracz podchodzi do ND z należytym szacunkiem. Pamiętajmy, że pierwsza część Uncharted była po prostu śliczna. Graficznie onieśmielała inne konsole tej generacji. Jednak Naughty Dog zapewnia, że część pierwsza wykorzystała około 30% mocy Playstation 3. Jeśli to rzeczywiście prawda to aż strach pomyśleć jak będzie wyglądać część druga! Ale grafika to nie wszystko, w takich produkcjach liczy się fabuła, a ta również nie powinna zawieść. Tym razem akcja będzie toczyć się wokół historii podróżnika Marco Polo, a my już ostrzymy sobie ząbki na tą wciągającą historię.

A co dla ludzi, którzy uwielbiają grać w podróży? Zabranie konsoli do samolotu czy autobusu nie jest zbyt mądrym rozwiązaniem. Nie ma jednak powodów do martwienia się. Aktualnie sporo tytułów gier na konsolę jest udostępniona również na peceta. Zabieramy więc laptopa (przykłady znalezione w mieście Kraków: laptopy znalezione w Krakowie na zatroszczmy się o jego baterię. Często kiedy jedziemy gdzieś dalej środki transportu są wyposażone w gniazdka. Pamiętajmy więc o zasilaczu (przykładowe zobaczysz tutaj: Zasilacze do laptopów Canon). I słuchawkach na uszy. Można już atrakcyjnie spędzić czas w trakcie jazdy.