Jak reklama, to żeby działała. Jeśli nic nie działa spróbuj wypróbuj reklamę kontekstową

Słuszna reklama to jedna druga sukcesu. Wiedzą o tym na pewno osoby prowadzące swój biznes. Bez reklamy nie zaistniejesz, nie będzie Ciebie ani Twojej firmy w świadomości odbiorców, a skoro jesteś tam nieobecny, to niestety nie zarobisz na własne utrzymanie.

Internet

Autor: „PictureYouth”
Źródło: http://www.flickr.com
Z reklamy korzystają zatem wszyscy (bez wyjątku), nie każdy jednakże zdaje sobie sprawę, iż dobór reklamy ma masywne znaczenie. Jaką więc wybrać reklamę, żeby rezultaty były najlepsze? Proponujemy w tym momencie reklamę kontekstową. Nie wiesz, czym jest? Zachęcamy do zaznajomienia się z poniższym artykułem oraz odwiedzenia .

Reklama kontekstowa to procedura prezentowania rozmaitych usług internetowych, takich jak e-mail, strony internetowe, czaty, fora dyskusyjne lub komunikatory. Najważniejsze jest w tym temacie dostosowanie treści reklamy do zawartości strony, na jakiej jest ona umieszczona.

Najistotniejsza jest koncepcja tej reklamy mówiąca, iż osoba, jaka się z nią spotyka zareaguje korzystnie, bowiem będzie ona związana z tematem, jaki ciekawi owego odbiorcę. Każdy z nas widział, jak jakaś reklama potrafi zdenerwować. Wszystko dzieje się przez to, że jest ona nieprzystosowana i pojawia się w nieakuratnym momencie. Reklama kontekstowa działa całkowicie inaczej, pojawia się tam, gdzie powinna co sprawia, że nie denerwuje odbiorcy.

Taka reklama może przebiegać w dwóch wariantach. Pierwszy z nich to reklama, która jest wyświetlana na zewnętrznych stronach internetowych, na jakich właściciele wyrażali chęć wydawania takich treści reklamowych. Powstaje więc zapytanie: jakim sposobem taka reklama dochodzi do naszego potencjalnego klienta?

Otóższczegółowe algorytmy potrafią przeanalizować treść wszystkich podstron, tworząc odpowiedni profil tematyczny strony. Prócz tego, taka reklama ujawnia się tylko na stronach, które są bezpośrednio związane z tematyką działalności reklamodawcy. Reklamę taką dostajemy w formie tekstów, ale dodatkowo też grafik czy animacji.

Inny typ to reklama sponsorowana. Wyświetlana jest ona bezpośrednio na stronie rezultatów wyszukiwarki użytkownika. Po uiszczeniu odpowiedniej opłaty link do konkretnej strony jest sytuowany na górze listy stron, które stanowią odpowiedź wyszukiwarki na wpisane przez internautę słowa kluczowe.