Jak stworzyć znakomitą prezentację? Najistotniejszych reguły

Chcesz zrobić naprawdę dobrą prezentację? Oto najważniejsze wskazówki!
Prezentacje są dobrą metodą przekazywania informacji. By zrobić świetną prezentację musimy zrozumieć na początek jedno zagadnienie.

Prezentacja Prezi nie jest po to, aby przekazywać wszystko co chcesz zakomunikować. Jest zupełnie na odwrót. Najlepsze prezentacje nie posiadają żadnej treści, jaką Ty mówisz. Prezentacja służy do tego, by przedstawić to, o czym mówisz oraz oddać to, czego nie możemy łatwo oddać słowami. Jednostki z odległych rzędów nie zdołają przekazu i tak odczytać. Dodatkowo tekst odciągnie uwagę od tego co mówisz. Stąd pierwszą regułą jest wyrzucenie ze slajdów wszelkich długich tekstów.
Łóżko w sypialni

Autor: gjbell
Źródło: http://www.flickr.com
Naturalnie zatem prezentacja obejmuje grafiki, wykresy i diagramy, natomiast w niedużym stopniu tekst. Jeżeli potrzebujesz coś powiedzieć, oznajm to, zamiast dodawać długi tekst na prezentację. Ponieważ już w prezentacji nie ma przydługich przekazów tekstowych tekst, jaki pozostał zwiększ. Uprościsz żywot osobom, jakie siedzą daleko a także ułatwisz przekazanie audytorium najistotniejszych koncepcji. Minimalny rozmiar czcionki to 28. Podnieś też kontrast, gdyż nigdy nie wiemy w jakich okolicznościach prezentacja będzie demonstrowana. Czy wyświetlacz będzie dość biały, czy nie będzie padać przez okno rażące światło słoneczne, oraz czy rzutnik będzie w dobrym stanie.

Dołóż do prezentacji slajd z nazwą prezentacji. Można go rzucić na ekran przed rozpoczęciem, ażeby każdy miał pojęcie o czym zaraz zaczniesz relacjonować przez najbliższą godzinkę.