Jak w ciągu ostatniego czasu rozrósł się rynek gadżetów elektronicznych, z jakich powodów są one tak popularne.

Obecnie coraz częściej ludzie zaczynają się otaczać różnymi elektronicznymi gadżety. To co jeszcze przed kilkunastu czy kilkudziesięciu laty można było obejrzeć tylko na sali kinowej dzisiaj staje się realną rzeczywistością. Rzeczywistością, którą można kupić w niejednym sklepie i to za naprawdę nieduże kwoty.

kamera, mała kamera,

Autor: Sinchen.Lin
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystko za sprawą ogromnego skoku technologicznego, który stał się faktem w elektronice. Urządzenia stają się coraz oszczędniejsze i mniejsze, a dzięki ich masowej produkcji znacznie zmniejszyły się ceny, stając się równocześnie znacznie bardziej dostępne dla przeciętnego klienta. Przykładowo w dużym stopniu rozrósł się rynek szpiegowskich akcesoriów. Obecnie nieduże, cyfrowe podsłuchy czy dyktafony to koszt około kilkudziesięciu złotych, a za kilkaset można mieć już naprawdę porządny zestaw, łącznie z rejestratorem i kamerami z podsłuchem. Tu bardzo dobrze są widoczne możliwości miniaturyzacji, bo takie urządzenia można ukrywać praktycznie wszędzie. Dzięki temu zabrać ze sobą można rejestrator czy podsłuch i nagrywać wszystko bez ryzyka, że to się wyda. Podobnie wielki postęp technologiczny pojawił się jeśli chodzi o rejestrację obrazów. Przed laty kamery były ciężkie, nieporęczne i wymagały magnetycznych taśm. Aktualnie nie ma żadnych problemów, żeby kupić urządzenie które ma parę centymetrów długości, a film zostanie umieszczony na malutkiej karcie pamięci. Znacznie rozszerzyło się ich zastosowanie, ale to też wynika z coraz większej dostępności tych sprzętów.

videorejestrator

Autor: Ray Bouknight
Źródło: http://www.flickr.com
Przykładowo w rosnącej ilości aut montowana jest w ostatnim czasie kamera do samochodu, za jej pomocą nagrywany jest widok z przodu pojazdu, aby w razie potrzeby mieć nagrane jakieś zdarzenie na drodze. Natomiast jeśli ktoś zechce utrwalić swoje przygody przykładowo na stoku narciarskim albo żaglówce, to idealnym rozwiązaniem będzie dla niego kamera sportowa. Kamery również są aktualnie bardzo wytrzymałe, całkowicie odporne na temperatury, wodę i piasek, więc przy ich pomocy rejestrować można każdą szaloną wyprawę.