Jak zaaranżować mieszkanie w starym stylu?

Współcześnie panuje popularność na współczesne wnętrza. Minimalizm oraz prostota opanowały aranżacje. Jeśli jednak nie jesteś fanką nowoczesnych pomieszczeń, nie przejmuj się{!|.

Współcześnie panuje popularność na współczesne pomieszczenia. Prostota i minimalizm opanowały nasze wnętrza. Jeśli jednak nie jesteś fanem współczesnych pomieszczeń, nie przejmuj się!

Klasyczny styl nigdy nie przeminie. Boisz się, iż może to kosztować majątek? Cóż, z pewnością nie otrzymasz stylowego pomieszczenia małym kosztem, ale może kosztować Cię to o wiele mniej, niż się spodziewasz. Starczy trochę inwencji, złota rączka, rzeczy nabyte w spadku. Nie musisz być zamożny, ażeby mieć stylowe mieszkanko. Starczy, iż postąpisz według kilku prostych reguł.
image - reklama

Autor: Bruno Pitrus
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim musisz pojąć jedną sprawę. Stylowe mieszkanie nie znaczy, że całe usłane będzie starociami. Przede wszystkim starajmy się, ażeby w naszym domku nie było kiczu. W owym celu ustalmy stonowaną kolorystykę taką jak biele, ecru i brązy. Możesz dodać metalowe odcienie srebro, miedź. Pamiętaj jednak, ażeby dodać owe metale w postaci posążków, świeczników albo klamek. Nie korzystajmy z imitacji. Zadbajmy o to, aby meble były drewniane albo na takie wyglądały. W każdym razie żadnych miernych podróbek, bądź płyt. Odcienie także powinny być dopasowane do całej tonacji wnętrza. Możemy kupić lub zrobić tapicerowane sprzęty. Da to niezwykle elegancki efekt. Miejmy na uwadze, iż obicie i RAMy muszą stanowić dosyć duży kontrast. Zadbaj o elegancką oryginalność. Gustowne mieszkania to kochają.

Niech Twa umywalnia nie wygląda najzwyczajniej. Postaw na interesującą umywalkę. Nie koniecznie musi być ona bieluśka. Daj posadzkę stylizowaną na starą. Powieś stare zdjęcia. Zatroszcz się o antyczne meble. Na szafce postaw gramofon.