Jak znaleźć piękny świecznik na wspaniałą kolację dla pary?

Mało rzeczy jest bardziej romantycznych aniżeli klasyczna kolacja przy blasku świec. Aby jednak była ona możliwa wcześniej konieczna jest odpowiednia organizacja. Przede wszystkim przyda się świecznik, w którym pozwoli na bezpieczne ustawienie świeczek i wywarcie lepszego wrażenia. Możliwości zakupu świecznika jest bardzo wiele. O czym pamiętać rozważając kolejne propozycje?

świecznik

Autor: Blomus
Źródło: http://www.smakprostoty.pl/szczegoly/1374/edo__cztery_kwadratowe_swieczniki_na_stalowej_tacy

Przede wszystkim warto wiedzieć, że świecznik może być dopasowany do zwykłych, klasycznych świeczek albo też tzw. tealightów. Te drugie są ostatnimi czasy bardzo chętnie kupowane. Mowa o niewielkich, okrągłych świeczkach umieszczonych w aluminiowym krążku. Tealighty prezentują bardzo dobrze nawet wtedy, kiedy są zwyczajnie rozłożone po pokoju. Największego wdzięku jednak przydaje im tylko dobrze dopasowany świecznik. Dodatkową plusem tealightów jest to, że nie narobią one bałaganu podczas spalania.

Wosk nie ścieka wszędzie dokoła. Wystarczy ustawić takie świeczki w świeczniku, by całość w prezentowała się bardzo dobrze.Niemniej jednak możesz także również postawić na tradycję, czyli standardową świecę. Do tego najlepiej pasuje także klasyczny romantyczny świecznik. W sklepach znajdziesz świeczniki, które pasują dobrze do prostych świec. Często zawierają klasyczne motywy, takie jak serduszka i aniołki.

Jeżeli cenisz albo zaproszona osoba lubi taki styl, świecznik może okazać się najlepszym wyborem. Jeśli z kolei preferujesz bardziej nowoczesne rozwiązania, świecznik na tealighty wydaje się trafniejszym rozwiązaniem.Sam styl, w którym wykonano romantyczny świecznik jest takżę bardzo ważny. Miej na uwadze, że nie wszysty lubią zbyt często powtarzające się motywy, jak amorki i serca. Wówczas warto postawić na coś bardziej modernistycznego. Na szczęście nawet najnowocześniejsze świeczniki wciąż posiadają tę wyjątkową nutkę romantyzmu.