Jaka miniaturowa kamera będzie najbardziej odpowiednia dla nas? Na jakie rzeczy najbardziej zwracać uwagę?

W obecnych czasach filmowanie stało się niesamowicie proste. Każdy z nas ma możliwość choć na krótką chwilę zostać filmowcem, nie trzeba do tego żadnego zaawansowanego sprzętu, wystarczy tak naprawdę normalny smartfon, aby zachować różne chwile. Oczywiście, to staje się niewystarczające, jeżeli chcemy tworzyć coraz bardziej profesjonalne filmy. Wtedy niewątpliwie celujemy w bardziej fachowe sprzęty, jak GoPro Black.

Zobacz opis-

kamerka go pro

Autor: Creative Tools
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to niesamowicie szybki oraz najwydajniejszy model kamery GoPro jaki powstał. Tego typu kamera to co ważne pełnowartościowy standard 4K z szybkością 30 klatek na sekundę. To jednocześnie nieosiągalne dla innego sprzętu tego rodzaju opcji zwolnienia materiału w jakości 1080p. Dzięki 120 klatkom na sekundę można uzyskać czterokrotne spowolnienie przy utrzymaniu całkowitej płynności. Taką cechę z pewnością docenią wszyscy profesjonaliści. Wciąż bardziej popularne stają się kamery na kask motocyklowy. O takiej kamerze należy pomyśleć szczególnie z dwóch powodów. Pierwszy to kwestia prawna, ponieważ nagrywanie naszej jazdy jest w wielu sytuacjach potrzebne, żeby udowodnić, że nie popełniliśmy wykroczenia. W czasie zdarzenia drogowego obraz zapisany na kamerze będzie dowodem, kto jest winny. Drugi powód jest równie ważny – to uwiecznianie naszych podróży. Rozwój techniki doprowadził do miniaturyzacji kamery do takich wielkości, iż stały się naprawdę mobilne i możemy je zabrać tak naprawdę w każde miejsce. Przy tym dają najwyższą jakość obrazu.

motocykl

Autor: Luigi Rosa
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chodzi o kamery na kask motocyklowy podstawą jest kąt widzenia, a mianowicie najlepiej 170 stopni. Wybór tego typu sprzętu jest całkiem spory i nie ma z pewnością problemu, żeby ją kupić, jednak jeżeli chcemy produkt już sprawdzony oraz dobrej firmy, to dobrze zastanowić się nad zakupem, wspomnianej wcześniej, kamery GoPro. Największym plusem tego rodzaju urządzenia jest tryb Superview jak również sześćdziesiąt klatek przy nagrywaniu w jakości HD. Zdecydowanie jednak we wszelkich testach najlepsza okazuje się GoPro czwartej generacji. Jej ogromną zaletą jest możliwość nagrywania w rozdzielczości 4K. Oprócz wbudowanego modułu Wi-Fi komunikowanie się z kamerą jest w stanie odbywać się przy pomocy systemu Bluetooth. Wynik, który robi wrażenie to nagrywanie 120 klatek na sekundę z jakością Full HD. Ta kamera sportowa ma swoją cenę, lecz na pewno jest tego warta.