Jakie kwestie dobrze znać odnośnie nowych gier na PS Vita?

Mimo tego, że smartfony oraz tablety zyskują coraz większą popularność, to przenośne konsole bez przerwy mają wierne grono swoich zwolenników. Przede wszystkim konsole są znacznie wygodniejsze do grania, niż sprzęty które posiadają jedynie dotykowy ekran. Na przykład jedna z niedawno zaoferowanych na rynku konsolek, to znaczy sony PS Vita to nieduże, lecz ogromnie praktyczne urządzenie, które może zadowolić najbardziej nawet wybrednych miłośników grania. Ekran z pięciocalową przekątną to obecnie typowa wielkość wśród urządzeń przenośnych.

konsola PS VITA

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Ale już nie wszystkie one posiadają dotykowy tylny panel, przy użyciu którego możliwości grania w różne gry wchodzą na nowe poziomy. A coś takiego właśnie chce zaproponować najnowszy model konsoli sony, dotykowy tył pozwala na pchanie, ciągnięcie i chwytanie, to znaczy ruchy jeszcze nie spotykane w typowych sprzętach dotykowych. Dodatkowo Sony ps vita zostało wyposażone w możliwość obsługi sieci bezprzewodowych, przez to możliwości połączenia się z resztą użytkowników ogromnie się powiększyły. Tu są przykłady dobrych gier: zręcznościówki na ps vita.

PlayStation Vita typu slim

Autor: Tommy He
Źródło: http://www.flickr.com

Lecz najbardziej istotną sprawą, jaka świadczy o popularności tych urządzeń, są gry ps vita. Jest ich oczywiście całkiem sporo, w tym szlagiery znane dotychczas z komputerów i dużych konsol, a wszystkie sprzedawane są w dobrych, dostępnych dla dużej części graczy cenach. Ponieważ sama konsola jest niewielka, to idealnie będzie się nadawać do grania w czasie niedługich przerw w szkole czy czekania na przyjazd autobusu. A do tego idealnie sprawdzać się będą gry zręcznościowe ps vita, które włączyć można na kilka minut i gdy przyjdzie taka konieczność zrobić sobie przerwę. Dużą popularnością wśród grających cieszą się również gry wyścigowe ps vita (te i podobne: gry symulacyjne na PlayStation Vita), wygodne sterowanie i świetny poziom grafiki konsoli sprawiają, że gra się w nie rzeczywiście niezwykle.

No i nie można zapomnieć o miłośnikach samolotów, statków czy czołgów. Gry symulacyjne ps vita to świetna możliwość dla wszystkich, którzy lubią się wcielać w rolę kierowcy lub pilota. A chyba największą zaletą najnowszej konsoli sony jest to, że każdą z tych gier można grać razem ze znajomymi, starczy jedynie włączyć się do internetu i znaleźć chętnego na krótką rozgrywkę.