Jakie mają zalety wielofunkcyjne narzędzia nazywane również multitoolami, jak odpowiednio je wybrać.

Prawdziwy mężczyzna powinien umieć zrobić i naprawić wiele rzeczy, a na z pewnością będą mu do tego potrzebne odpowiednie narzędzia. Rzecz jasna najlepszą opcją jest zakupienie solidnych, specjalnie dedykowanych do wykonywania określonych czynności. Niemniej czasami warto mieć też przy sobie najpotrzebniejsze narzędzia, na wypadek jakieś usterki czy konieczności sprawnego przeprowadzenia jakiś prac. I w tego typu przypadkach doskonale sprawdzają się tak zwane multitool, to znaczy narzędzia wieloczynnościowe. Dobre firmy produkujące tego typu gadżety potrafią zmieścić naprawdę sporą narzędziową skrzynkę w element o rozmiarze niewielkiego telefonu komórkowego. A będzie tego naprawdę sporo, bo w skład przeciętnego narzędzia tego typu będą wchodziły kombinerki, kilka nożyków, przecinaki, otwieracze, a nawet piłki, pilniki i śrubokręty. Widać więc że jest tego faktycznie dużo, a projektanci co rusz szukają kolejnych nowości. Rzecz jasna trzeba mieć na uwadze to, że narzędzia z urządzenia tego typu raczej nie zastąpią prawdziwych narzędzi, ponieważ po prostu są małe. Lecz przy wykorzystaniu sporadycznym, podczas prostych prac przeważnie nie będzie potrzeby kupowania czegoś dużego, bo mając taki niewielki gadżet w zupełności on powinien wystarczyć.

zdjęcie narzędzi

Autor: IQRemix
Źródło: http://www.flickr.com

Multitoole oferowane są przez liczne firmy i w niezliczonej wprost liczbie kombinacji. W związku z tym że najróżniejszych narzędzi możliwych do wykorzystania jest tak duża liczba, to w praktyce nie będzie możliwości umieszczenia ich wszystkich jednocześnie. Z tego też powodu przeważnie można spotkać multitool bear grylls dedykowane do różnych zastosowań, z dopasowanymi ze względu na to pojedynczymi narzędziami – .

Proste modele będą miały takich narzędzi parę, czyli standardowo kombinerki, jakiś nożyk i kilka śrubokrętów. Lecz bardziej zaawansowane multitoole posiadać już będą nożyczki, pilnik do paznokci, otwieracz do butelek oraz konserw. W urządzeniach o najlepszych parametrach znajdzie się także parę typów wkrętaków, miarki czy piłki do drewna, dzięki nim wszystkim można będzie naprawdę sporo zrobić zarówno podczas leśnej wycieczki jak i w domu. Ponieważ multitool gerber są sprzedawane w wielu różnych rodzajach, to przy zakupie należy zwrócić swoją uwagę na kilka istotnych spraw – narzędzie multitool Gerber.Po pierwsze podstawą powinno być znalezienie modelu, który będzie najlepiej spełniał wymagania, czyli po prostu będzie miał wszystkie niezbędne akcesoria. Ale oprócz tego warto przyglądnąć się jakości wykonania, bo od tego zależeć będzie dalsze użytkowanie. Bardzo ważne jest, aby multitoole wykonane były ze stali dobrej jakości, ale również powinny być dobrze spasowane.