Jakie plusy i wady niesie za sobą nabycie używanych komputerów i laptopów

Współcześnie sprzęt komputerowy można otrzymać zarówno po niskiej jak również po ogromnie wysokiej cenie. Nowe laptopy lub komputery zdołamy nabyć przykładowo już za około 1000 złotych, poza tym tego typu komputery mogą cechować się już całkowicie solidną jakością i wyśmienitymi parametrami. Niemniej komputery częstokroć mogą kosztować nawet 5 razy tyle, a i tak jeżeli weźmiemy pod lupę marki najważniejszych fabrykantów to wartość wzrasta jeszcze bardziej.

praca przy laptopie

Autor: Iwan Gabovitch
Źródło: http://www.flickr.com
Nabycie faktycznie dobrego komputera bądź laptopa, jaki będzie posiadał wręcz znakomite parametry, najnowsze udogodnienia i aplikacje, a na dodatek będzie całkowicie markowym sprzętem wyprodukowanym przez najlepszych i w największym stopniu uznawanych fabrykantów z pewnością będzie nas kosztować o wiele, wiele więcej. Dla wielu osób nawet te 1000zł za nowy sprzęt komputerowy może być już dużym kosztem, wobec tego mnóstwo ludzi planujących zakup komputera bądź laptopa zastanawia się nad kupieniem używanego sprzętu (tutaj jest duży wybór: komputery All in one).

Bez wątpienia jedną z największych zalet kupna używanego komputera jest niższa cena. Mnóstwo osób wyprzedaje wykorzystywane komputery za istotnie niewielką cenę, co wiąże się z wielką oszczędnością. Obecnie działają również liczne serwisy komputerowe, które też w swojej ofercie posiadają z drugiej ręki sprzęt komputerowy w atrakcyjnych cenach (na przykład: tu dowiesz się więcej). Używany komputer wcale nie musi być niesprawny, wręcz przeciwnie – może charakteryzować się naprawdę wyśmienitą jakością, w szczególności jeśli jego ówczesny właściciel faktycznie o niego dbał. Oczywiście nie należałoby nabywać komputerów, które mają naprawdę niemało lat – im starszy komputer, tym większa szansa na to, iż szybciej się popsuje.

W związku z tym do jednych z wad zakupu użytkowanych komputerów wolno zaliczyć to, iż właściwie nigdy nie wiesz jak dużo czasu taki komputer będzie funkcjonować. Może się okazać, iż będzie Ci służyć przez jeszcze długi czas, jednakże może też popsuć się już po miesiącu. Sprzęt używany traci na swojej wartości i częstokroć sprawia nam niemiłe niespodzianki, co w wielu przypadkach wiąże się z koniecznością wydawania pieniędzy na naprawy, części do komputera a nieraz poraz kolejny na zakup nowego sprzętu komputerowego.