Jakie są najprzyjemniejsze lokalizacje na aktywne spędzenie długiego weekendu?

Weekend majowy to dla wielu z nas najlepszy okres na pierwszy wiosenny wyjazd. Jeśli aura sprzyja, dobrze jest spędzić te kilka majowych dni na łonie natury, z dala od ruchliwego miasta i codziennych stresów. Wybierając się na weekend warto wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Po pierwsze, ile będzie trwała podróż. Skoro mamy do dyspozycji tylko kilka dni wolnego, chyba nie należy marnować za dużo czasu w samochodzie. Po drugie powinniśmy sprawdzić, ile będzie nas kosztowała cała wycieczka. I na koniec po trzecie, czy miejscówka, którą wybraliśmy, nie będzie przepełniona ludźmi.

Góry Stołowe noclegi

Źródło: flickr.com

Niestety coraz trudniej wybrać ciche miejsce na wypoczynek. Większość popularnym miejscowości, takich jak Zakopane, okupowanych jest przez tłumy weekendowiczów, a przecież nikt nie marzy o wypoczynku w tłumie ludzi. Z tego powodu warto udać się do mniej uczęszczanej miejscowości. Przykładowo do spędzenia aktywnego czasu w górach, nie trzeba nikogo długo namawiać, ale zamiast do zatłoczonego Zakopca, można udać się choćby w Góry Stołowe. Jest to obszar obfitujący w oryginalne trasy i malownicze widoki. Jeśli wybieramy się na weekend z maluchami, docenimy na pewno możliwość zorganizowania krótkich, za to obfitujących w liczne atrakcje wycieczek.

Równie blisko Wrocławia znajduje się Kudowa Zdrój – piękny rejon dla fanów wycieczek rowerowych. Liczne trasy rowerowe wokół Stawów Milickich to prawdziwa gratka nie tylko dla wszystkich rowerzystów, lecz także miłośników rodzimej przyrody. Dolina Baryczy jest bowiem jednym z największych skupisk ptaków w Polsce. Amatorzy oryginalnych zdjęć ptaków znajdą tutaj wiele oryginalnych miejsc wartych utrwalenia na fotografii. Nie zapominajmy jednak,że nawet jeśli udajemy się w mniej uczęszczane rejony, możemy mieć problem ze znalezieniem wolnych pokoi. Stąd też noclegi na weekend majowy trzeba bukować z wyprzedzeniem.
Weekend majowy we dwoje (przjedź) warto natomiast spędzić za granicą. Wcale nie trzeba jechać zbyt daleko, żeby spędzić miło czas. Nasi sąsiedzi – Czesi – nie mają majówki, więc nie powinniśmy obawiać się tłumów w tamtejszych regionach turystycznych. Rekomendujemy zwłaszcza bogaty w atrakcje weekend majowy w stolicy Czech. To wyjątkowo oryginalne europejskie miasto, znajduje się dosyć niedaleko do Wrocławia, więc ceny dojazdu nie będą zbyt wysokie, w pewnością nie starczy nam czasu, by zwiedzić całą Pragę i poznać wszystkie jej tajemnice.