gra na Xboxie

Jakie są pozytywy gry na konsoli typu Xbox 360

Wielu ludzi nie może sobie wyobrazić codziennej rozrywki bez sprzętu elektronicznego. Od okresu, gdy od wschodnich sąsiadów przywożone były małe konsolki z tetrisem czy jajeczkami rynek mobilnej rozrywki zmienił się niesamowicie. Dzisiaj standardem jest użytkowanie smartfona, który wydajnością oraz możliwościami bije na głowę sprzęt komputerowy sprzed kilkunastu lat. Popularne są także najróżniejsze konsole oraz tablety, no i nie można zapomnieć o stacjonarnych.

gra na Xbox
Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Co prawda przeznaczenie ich jest bardzo szerokie, bo służyć mogą do najróżniejszych zajęć, lecz funkcja rozrywkowa pozostaje cały czas bardzo popularna. I dla miłośników grania bez przerwy wypuszcza się kolejne modele wydajnych kart graficznych, na których nowe gry wyświetlają obraz coraz bardziej przypominający prawdziwy film. Jednak taki sprzęt jest drogi, więc ktoś kiedyś wymyślił, żeby w jednym niewielkim urządzeniu upchnąć praktycznie wszystko to, co jest potrzebne graczom, i tym sposobem narodziły się tradycyjne konsole, obecnie bijące rekordy popularności w niejednym kraju.

konsola Xbox One
Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com

Do najpopularniejszych obecnie urządzeń tego typu zaliczana jest konsola xbox 360. Wydajne podzespoły, nieduży rozmiar i przede wszystkim możliwość użytkowania z telewizorem bardzo się przyczyniają do tego, jak jest popularna. Chyba największą zaletą konsoli w nad tradycyjnym komputerem jest chyba to, że można urządzenie podłączyć pod większy ekran. Całkowicie odmiennie prezentują się gry wyścigowe xbox 360 na niewielkim monitorze, a zupełnie inaczej na 50 calach z nowoczesnym systemem dźwięku (zobacz przykłady: super gry zręcznościowe na Xbox 360).

Również ludzie grający w gry zręcznościowe xbox 360 będą zauważać dużo różnic pomiędzy konsolą a komputerem. Następnym plusem konsol jeśli się je porówna z tradycyjnymi komputerami jest znacznie większy poziom grywalności. Komputer PC to uniwersalne urządzenie, więc tak naprawdę musi się również nadawać do innych celów. Konsole są projektowane jedynie dla graczy, tak więc zrezygnowano w nich z klawiatur, a w ich miejsce są praktyczne, wygodne pady, umożliwiające wygodę grania we wszystkie propozycje dobrych gier na Xbox 360, jakie można kupić w naszych sklepach.