Jesteś ścisłowcem? Wybierz zawody, które mogą dać Ci autorytet i porządne zarobki

Planujesz wybrać studia, lecz nie zdajesz sobie zupełnie sprawy, co ciebie ciekawi? Zdajesz sobie sprawę, że nieźle się uczysz, a przedmioty ścisłe to twoja silna strona? Nie należy się więc zamartwiać, bo akurat osoby z umiejętnościami technicznymi odnajdują pracę prędzej, a co też ważne w większości zarabiają poważniejsze pieniądze. Pomyśl o studiach, jako o etapie, za którym kryje się przyszła praca zawodowa. Dobierz uczelnię wyższą pod względem przyszłego rozwoju zawodowego.

zestaw komputerowy na stole

Autor: Innalibra
Źródło: http://www.flickr.com

Zobacz listę zawodów, w których z łatwością odnajdą się ludzie przejawiającyzdolności matematyczne. Na pierwszy ogień idzie lekarz. Oczywiście, lekarz powinien być bardzo mocny z przedmiotów ścisłych, chociaż wielu łudzi się, iż tak ta kwestia nie wygląda. Studia medyczne są zdecydowanie zajmujące, zresztą już się tam dostać (trudne egzaminy wstępne i mnóstwo kandydatów na jedno miejsce) pokazuje, że jest to teren zarezerwowany dla najlepszych.

Nie przejmuj się jednak, bo możesz robić wiele innych rzeczy. Pasjonują cię komputery, nauki informatyczne, a jednocześnie radzisz sobie całkiem nieźle z matematyką? To może informatyka, a po studiach zawód jako programista albo jako tester it? Oba te zawody cieszą się coraz większą popularnością, a tym bardziej, istnieją coraz większe trudności, aby obsadzić każde miejsce pracy.

Przyczyną jest wiele ofert zatrudnienia, a mało kandydatów spełniających wymogi. Wielu także specjalistów wyjeżdża na zachód, bo tam otrzymają jeszcze poważniejsze pieniądze. Wiadomo, wszystko zależy od tego, jakim językiem programowania chcesz się zajmować, ale każdy programista czy tester it zajmujący się na przykład testami manualnymi zarobi porządnie.

Jeśli jesteś dobry w liczbach i wzorach to możesz wybrać budownictwo. Możesz zostać po tym kierunku kierownikiem budowy. Człowiek na tym stanowisku ma pracę odpowiedzialną, lecz również bardzo dobrze wynagradzaną. Wiadomo, nie jest łatwo od razu stać się kierownikiem, ale wytrwałość, wrodzona inteligencja, wiedza i doświadczenie pomogą ci zdobyć upragniony cel.

Miej na uwadze, iż wybór jest większy, tylko do ciebie i twoich zainteresowań zależy, w którą stronę pójdziesz. Podane przez nas pomysły są jednocześnie bardzo prestiżowe i świetnie płatne, więc jeśli będziesz się zastanawiał miej na uwadze te trzy branże.