Już wkrótce czas na premiery kolejnej generacji konsol

Nieubłaganie zbliżają się dwie głośne premiery – na sklepowych półkach pojawią się nowe konsole od światowych gigantów elektroniki. Przekonajmy się, czy naprawdę warto z zapartym tchem czekać na ich premiery.

monitor połączony z xbox one

Autor: Craighton Miller
Źródło: http://www.flickr.com
Xbox One po rozbudowanych zapowiedziach nie rozbudził entuzjazmu zwolenników komputerowej rozrywki. Znawcy oceniali towar jako kiepsko pomyślany – wskazywano najczęściej na staroświecki wygląd maszyny oraz szereg niepotrzebnych funkcji. Z większą radością wyczekiwany jest Playstation 4, pochodzący ze słynnego japońskiego przedsiębiorstwa nowych technologii. Sprzęt wpadł w oko ekspertom i zwykłym graczom przede wszystkim potężną wydajnością. Konsola nie może działać bez gier, które można na niej włączyć. Oba oczekiwane sprzęty zapewnią graczom mnóstwo znakomitych tytułów. Wielu producentów w branży gier zapewniło już, że ich gry ukażą się także na nowych konsolach.

A kto powinien sobie sprawić najnowszą konsolę? Z pewnością ci ludzie, którzy są zwolennikami tych platform. Zapiekli wielbiciele PC raczej nie będą zachwyceni wydawaniem pieniędzy na sprzęt, który już w dniu debiutu będzie zacofany względem nowoczesnych PC.

Jeżeli masz laptopa, na którym nie chodzą nowe produkcje z branży gier, pochyl się nad kupnem Xbox One (poszukaj więcej informacji tu: strona na temat) lub Playstation 4. Tak stworzysz wyraźnie rozróżnienie pomiędzy dziedziną pracy (komputer) a sferą zabawy (podpięta pod telewizor konsola). O ile chodzi o minusy konsol, trzeba na pierwszym miejscu napisać o cenach.

Konsola zazwyczaj nie kosztuje wiele, jednak wszystkie gry na nią są przeciętnie dwa razy kosztowniejsze od standardowych gier na peceta. Inną wadą jest brak możliwości modernizowania sprzętu. Normalny pecet można zawsze unowocześnić nowym elementem, takim jak np. szybszy procesor. Konsola, taka jak Xbox One, to zaplombowana całość, w której nieda się nic zmodyfikować. Pomimo tego niekoniecznie pozytywnego wpisu, mam coś na deser. Jeśli przetestujesz tytuł z pewnością będziesz miał doskonałą zabawę.