Kilka niezbędnych informacji w temacie obsługi komputera

Jak zrobić zrzut ekranu? Takie pytanie pojawia się często w zapytaniach dodawanych w wyszukiwarkę internetową. Nie jest to czynność, która musi przerosnąć nasze umiejętności. Na forach internetowych można odnaleźć odpowiedź na to, jak zrobi to w prawidłowy sposób. Jeśli tylko odkryjemy metodę, zrzut zrobimy praktycznie w parę sekund.

Pisanie na klawiaturze

Autor: Rainer Stropek
Źródło: http://www.flickr.com

Nauka pisania na klawiaturze zajmie nam trochę więcej czasu. Bardzo szybkie pisanie na klawiaturze komputera jest bardzo przydatne w typowej pracy biurowej. Tam praca z komputerem jest na porządku dziennym. Trzeba to wiedzieć, wybierając ten typ pracy. Pisać biegle na klawiaturze można na 2 sposoby. Można się tego nauczyć w sposób naturalny bądź skorzystać z oprogramowań, które to upraszczają. Jednym z takich jest popularny Mistrz Klawiatury. Jest on szeroko dostępny w Internecie. Wystarczy tylko go ściągnąć, i potem korzystać z niego w dowolnej chwili. tego rodzaju kurs składa się z kilkunastu lekcji, które mają za zadanie wykształcić w nas naturalne odruchy, które zdynamizują nasze pisanie. Dzięki temu w czasie pisania na klawiaturze korzystamy z jak największej liczby palców. W tym tkwi tajemnica biegłości pisania.

Tło pulpitu

Autor: joergermeister
Źródło: http://www.flickr.com

Jak zrobić zdjęcie pulpitu? Wszelkie informacje na ten temat należy szukać w ogólnie dostępnej sieci internetowej. To istna kopalnia wszelkiej wiedzy, także na tego typu tematy. Podczas poszukiwania dowiemy się między innymi tego, co to jest obraz pulpitu a także jego zrzut. Wykonanie zdjęcia naszego pulpitu składa się z czterech kroków (zobacz tutaj), które są niezmiernie podobne, do tych kroków, które towarzyszą przy wykonywaniu zrzutów ekranu. W szczególności pierwsze, co należy wykonać, to nacisnąć klawisz print screen. Potem wkleić, to co otrzymaliśmy, do edytora Paint. Następnie nie pozostaje nic innego, jak przeprowadzenie zapisu danego pliku. Jedynie na samym początku zrzut pulpitu może się dla nas okazać trudnością, której nie będziemy w stanie pokonać. Zaglądając na tematyczne fora tematyczne a także te, które oferują pomoc zobaczymy, że nie jest to wcale zadaniem przerastającym nasze możliwości. Trzeba jedynie poznać technikę jak również prawidłowo ją zastosować, aby otrzymać to, co zamierzaliśmy. To wyjątkowo łatwe. Z całą pewnością warto wiedzieć jak zrobic zrzut ekranu lub zdjęcie pulpitu.