Konsole video- czy pozwolić grać dzieciom?

Jeszcze niedawno temu dzieci po szkole ciskały torby w kąt i leciały na dwór. Do domu trzeba ich było przyprowadzać siłą. To przecież poza nim działy się najfajniejsze rzeczy. Można było zbudować dom na drzewie lub pograć w ganianego. Chłopaki godzinami grali w piłkę, a dziewczyny bawiły się w dom. Dzieciaki dosłownie błagały rodziców o jeszcze jedną godzinę na podwórku.

Zabawa na śniegu

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Te czasy jednak przeminęły. Światem naszych pociech zawładnął komputer. To przecież przed nim spędzają cały swój czas po szkole. Siedzą cały dzień w czterech ścianach, gdy w tym czasie na podwórku taka cudowna pogoda. To jedna z przyczyn kłopotów z kręgosłupem, a także otyłości pośród uczniów. Brak aktywności fizycznej i świeżego powietrza negatywnie odbija się na ich zdrowiu. Dzieci są słabe i marudne. Niełatwo jednakże je odwieść od ukochanych rozrywek. Czy znajdzie się na to jakiś magiczny sposób?

Jeżeli już mamy pod dachem miłośnika wszelkich nowości w tej dziedzinie możemy zainwestować w porządne konsole do gier . Ktoś mógłby rzec, że przecież to nic nie zmienia, Dziecko ciągle będzie gniło w domu i wlepiało nos w ekran. Tymczasem, ostatnie gry xbox 360 to coś zupełnie innego. Należy jedynie rozeznać się w nowościach, a bez wątpienia damy radę znaleźć gry, które nie tylko dostarczą naszemu dziecku zabawy, ale także wpłyną na jego rozwój.

Na rynku jest dostępnych wiele interesujących i przede wszystkim gier bez przemocy. Kształtują one fantazję, logiczne myślenie oraz zręczność. Możemy wybrać klasyczne ps3 gry przygodowe lub też całkiem inne. Czasami należy coś skonstruować. Niezwykle popularne są gry sportowe, takie jak na przykład legendarna już Fifa.

W modzie są obecnie interaktywne konsole, które wyłapują każdy ruch. Dosyć już nudy. Stajemy się integralną częścią historii, przez co wczuwamy się we wszelkie przygody jeszcze mocniej. Doskonałym rozwiązaniem jest gra wspólnie z dziećmi. To sprawia, że mamy kontrolę nad tym, w co w rzeczywistości nasze dziecko gra. Można mu też pomóc, jeśli sobie nie radzi z którymś etapem. Dodatkowo, to wspaniała rozrywka, dlatego warto przeżyć to wspólnie.