Kupujemy router bezprzewodowy – na jakie rzeczy należy zwrócić szczególną uwagę?

Zwiększająca się ilość mobilnych tabletów oraz komputerów zaczęła sprawia, że coraz częściej pojawia się konieczność uruchomienia w domu czy biurze bezprzewodowego routera. Urządzenia te są niewielkich rozmiarów, przyłącza się do nich łącze internetowe z zewnątrz i po skonfigurowaniu można korzystać z większej liczby sprzętów.

Zakupy online

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Ogromną zaletą routerów jest możliwość wykorzystania sieci wi-fi, urządzenia nie muszą być połączone fizycznie za pomocą kabla, ale mogą się łączyć bezprzewodowo. W sprzedaży jest bardzo duża ilość najróżniejszych routerów, różniących się konfiguracją i dodatkowymi funkcjami.

Niektóre z nich, jak na przykład Router Asus RT-N16 (90-IG0D002M01-3EA0Z) () ma na wyposażeniu serwer pamięci masowej, który pozwala na przechowywanie danych z podłączonych do routera urządzeń. Model ten jest wyposażony w potrójną antenę, zapewniającą mocny i stabilny sygnał, dzięki temu doskonale sprawdzi się w dużych biurach czy domach. Jest prosty w konfiguracji, rzecz jasna obsługuje wszystkie najważniejsze protokoły bezpieczeństwa i posiada wejście USB.

Do podobnego zastosowania jest wykorzystywany Router Tp-Link. Ten model jest zgodny ze standardem ADSL2+ i gwarantuje najwyższy poziom szyfrowania w mieszkaniu lub niewielkiej firmie. Łatwość konfiguracji zapewnia szybkie utworzenie sieci bezprzewodowej, a funkcja dzielenia plików może się przydać, gdy z sieci korzystać będzie paru użytkowników. Ten model routera posiada dwie anteny, analogicznie jak inne urządzenie z tej rodziny, czyli Router Tp-Link TL-MR3420. Oprócz standardowych funkcji Tp-link umożliwia używanie sieci 4G, starczy przyłączyć do niego modem operatora i cieszyć się szybkim, mobilnym internetem, sama instalacja jest szybka i intuicyjna. W kwestii mobilności interesujące możliwości posiada Router ZTE MF. On również posiada obsługę współdzielenia mobilnego internetu 3G, ale poza tym projektanci wyposażyli go w akumulator. Dzięki temu router można w dowolnej chwili wyłączyć z sieci i zabrać ze sobą, dzięki 3G można korzystać z jego funkcji w dowolnym miejscu.