Możemy być zaskoczeni planszówkami

Mogłoby się zdawać, iż jeżeli komputery oraz laptopy tak mocno zawładnęły naszym życiem, że ciężko nam się bez nich ruszyć, to gry planszowe odeszły do lamusa, a ich miejsce zajęły tylko oraz wyłącznie gry komputerowe. Prawda mimo wszystko jest taka, że ciągle gry planszowe mają spore tłumy zwolenników, szczególnie, iż zezwalają grać znaczniejszej wielości osób w tym samym czasie, a więc może w nie grywać cała rodzina, przez co mocniej się ona ze sobą scala.

Uczymy dzieci jak obracać pieniędzmi

Kiedy chcemy przyuczyć nasze dzieci dysponowania kapitałem, podejmowania ryzyka inwestycyjnego, przepowiadania co oraz ile możemy stracić w razie choroby, to na pewno wspaniale nam w tym wszystkim pomoże gra Alexander Biznes po polsku Carcassonne. Opiera się ona na świecie kapitału, ale jednocześnie jest tak przemyślana, że podobnie jak w realnym świecie, tak i tu los graczy w sporej mierze zależy od ślepego losu, a więc od tego czy ktoś zachoruje, ulegnie wypadkowi, czy być może będzie się radował znacznym zdrowiem. Natomiast gra Eurobusiness (Eurobiznes – sprawdź inne gry planszowe),jest niesamowicie podobna do gry Monopoly, gdyż sprzedajemy i kupujemy nieruchomości, a warto to robić w tak przemyślany sposób, żeby przy promocji móc jak najwięcej na tym wszystkim zarobić.

Gry planszowe również mają dodatki

monopoly gra

Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com

Zdawałoby się, iż gra planszowa jest niezmienna oraz niczego nowego nie można tam dołożyć. Prawda mimo wszystko jest taka, że posiadają one też swoje akcesoria, które w każdej chwili mamy szanse nabyć, a gra Carcassonne edycja zimowa, pokazuje nam, że wychodzą też sezonowe dodatki. Co interesujące, to wyżej wymieniona gra nie ma stałej planszy, tylko jest ona tworzona za pomocą kwadratowych płytek, nie mniej może do niej siąść cała rodzina oraz równocześnie świetnie się zabawić, w czasie takiego spędzania wolnego czasu.

Dajmy szansę grom planszowym

Jeśli jesteśmy z tych, którzy stwierdzają, iż gry planszowe są nieciekawe i nie należy sobie nimi zawracać głowy, to a pewno powinniśmy podarować szansę takim grom i sprawdzić, jak bardzo różnią się one od tych okazji, z jakimi spotykaliśmy się jeszcze kilkanaście lat temu. A kto wie, może tak nam przypadną one do gustu, że na niesamowicie długi czas zapomnimy o tych grach komputerowych?