Muzyka w sieci

Jednym z masy kłopotów producentów gier i filmów jest dobranie właściwej ścieżki muzycznej. Jak wiemy, żadna gra ani obraz filmowy nie obejdą się bez muzyki w tle. Muzyka do reklamy i gry to fundamentalna rzecz. Jakie znamy metody pozyskania ścieżki audio do projektów?

Jednym ze sposobów rozwiązania sprawy jest opłacenie zdolnych muzyków. Kapel skłonnych do zaśpiewania utworów na pewno znajdzie się wiele. Przeszkodą jest jak zawsze budżet. O ile w projekcie dano mało gotówki na takie zadanie, można wynająć mało znanego artystę. Tylko w takiej sytuacji może się okazać, że dzieła nie będą porywające. Znani muzycy za swoje usługi zaś ciągną wielkie pieniądze.

muzyka w royaltyfreeheaven

Źródło: http://www.morguefile.com/

Metodą na te kłopoty może okazać się music stock. Jest to wortal online, na którym muzycy prezentują swoje utwory – możesz wyłożyć jeden raz żądaną kwotę pieniędzy, by wykorzystać coś do swoich projektów. Nie kupujesz tym samym wyłącznych praw do utworu, tylko pozwolenie do użycia w swoich celach. Takie rozwiązanie jest dużo prostsze i o niebo tańsze od zwykłych umów z zespołami muzycznymi.

Portale typu royalty music zwykle posiadają komfortowy interfejs dla użytkowników. W takich miejscach zebrane są setki kawałków, na szczęście na portalach są efektywne wyszukiwarki. Przy użyciu złożonych algorytmów można natychmiast znaleźć interesujący nas utwór. Poza tym najczęściej są również dobrze pomyślane podziały na kategorie – np.muzyka do gier i reklam w royaltyfreeheaven, reklam itp..

Na koniec jeszcze uwaga do osób, które nagrywają w zespole. Wydaje się, że dobrym pomysłem na wypromowanie się i wpływy może być sprzedanie swoich utworów na serwis muzyka do filmów. To pewne, iż wszyscy muzycy mają marzenia o koncertach dla ogromnej publiczności i złotych płytach, ale od czegoś warto rozpocząć. Mądrze jest zdecydować na taki układ, by uzyskać środki na na przykład nowy sprzęt do grania.