Na czym polega popularność niektórych portali internetowych?

Projektowanie portali internetowych, które generują zyski, wymaga nie lada umiejętności. Od kilku lat dużo się mówi o funkcjonalności stron internetowych, ponieważ nowo powstające strony, nie rzadko bywają jej pozbawione.

E-biznes, internet

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Funkcjonalność stron internetowych, to w naszym kraju stosunkowo świeży, ale szybko rozwijający się temat. Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z konieczności posiadania dobrze prosperujących i przyjaznych dla użytkowników portali internetowych. Odpowiednie proporcje i skoncentrowanie się na najważniejszych sprawach jest kluczem do funkcjonalnej strony głównej.

Strona główna jest pierwszą i często ostatnią szansą na przyciągnięcie uwagi internauty. Jest zarówno mapą, jak i drogowskazem witryny internetowej. Profity płynące z posiadania dobrej strony głównej, wychodzą poza przychody osiągane za pośrednictwem internetu. Jest ona bowiem wizytówką firmy, którą klienci biorą pod uwagę nawet, jeśli sama transakcja nie zostanie zrealizowana za pomocą internetu. Prawidłowo stworzona strona główna, powinna zawierać takie elementy jak: logo, nazwę i opis firmy, menu główne wskazujące główne kategorie, wyszukiwarkę serwisu oraz aktualności.

internet

Autor: TwojaBateria.pl
Źródło: TwojaBateria.pl

Nawigacja na stronie www, to bardzo istotny element funkcjonalności stron www. To wirtualne prowadzenie użytkowników za rękę i pomaganie im w odnalezieniu tego, co pragną znaleźć w serwisie. Obszary nawigacyjne należy umieszczać w dostrzegalnych miejscach. Ludzie intuicyjnie szukają menu, zazwyczaj na górze i po lewej stronie. Poza tym, menu powinno mieć właściwą kolejność i hierarchię oraz czytelną czcionkę.

Tworzeniem profesjonalnych portali internetowych, zajmuje się agencja interaktywna. Jeśli dobrze prosperującego portalu, warto udać się do podobnej agencji. Wzrost funkcjonalności portali internetowych, przyczynia się do ułatwienia nawigowania po serwisie, zwiększenia satysfakcji użytkowników, zwiększenia ruchu na stronach oraz wzrostu zaufania do portalu i firm które z nim współpracują.

Sprawdź też .