Nabycie kamerki sportowej to świetny pomysł

Niektórzy ludzie sądzą, że jeżeli już uprawiają jakiś sport, wcale nie muszą się jakoś tym szczycić. Jednak można znaleźć dużo osób, które lubią chociażby ekstremalne dyscypliny sportowe, a do tego nie widzą niczego złego w nagrywaniu swoich sportowych przygód. W istocie to akurat ta druga postawa ma więcej sensu. Może nie każdy ze sportowców to pochwala, lecz niby co jest niewskazanego w pragnieniu pokazania choćby na Youtube swoich wyczynów? Choć to zapewne w 100% oczywiste, że w żadnym razie za duże popisy przed kamerą sportową są oznaką głupoty. Amatorski sportowiec, który jest dojrzały rozumie, iż jego zdrowie jest najważniejsze.

Pies z kamerą Gopro

Autor: Gordon Tarpley
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo dobra kamera sportowa to szczególnie Gopro – popularna marka, oczywiście nie tylko sprzedaż jest ogromna, ale także jakość wykonania nie pozostawia wiele do życzenia. Cieszy, iż chociażby gopro 3 (więcej o gopro 3 tutaj) jest w naszym kraju jedną z najchętniej kupowanych kamer, ponieważ nareszcie nagrania, które widzimy na Youtube są dobrej jakości. Wiadoma sprawa: zasadniczo jeszcze jakiś czas temu trudno było oglądać dużą część filmów: niby po co, jeśli tak czy siak widzialność była na bardzo kiepskim poziomie? Nadal są zamieszczane w Internecie filmiki, które są w sumie nagrywane jakąś patelnią, lecz na szczęście takowych jest sporo mniej.

Kamera sportowa

Autor: Robert Scoble
Źródło: http://www.flickr.com

Porządne kamery sportowe (sprawdź w sklepie są sporym wydatkiem: jednakże to typowe. Kamera generalnie nie jest tania, a przecież ciężko nie dostrzec, iż bardzo często oszczędzanie na jakościowych standardach zwiastuje brak satysfakcji. Trzeba nadmienić, że kamera sportowa musi być porządnie zabezpieczona, to ważne zwłaszcza w przypadku ponadstandardowo niebezpiecznych sportów.

A więc doceniajmy porządne kamery sportowe, nie wychodźmy z takiego założenia, że tylko liczy się oszczędność. Na nasze szczęście ogólnie nawet jeśli mamy bardzo ograniczone zdolności finansowe nie musimy się o coś obawiać. Tzn. wiadomo, że raczej nie można obiecywać zbyt wiele, ale być może ktoś kogo ogólnie nie stać na nówkę, niech rozejrzy się za kamerkami z rynku wtórnego? Wyśmienite to rozwiązanie, sprawia, iż generalnie zakupimy dobrą kamerę, lecz będziemy mieli możliwość ograniczyć wszelkie koszty.