Najlepsze gry na PlayStation obecnego roku

Rynek gier komputerowych daje użytkownikom w dzisiejszych czasach ogromną gamę różnych stylistycznie przygodówek, zręcznościowych, rozmaitych strategicznych i wielu innych. Zazwyczaj użytkownicy ich wiążą się z daną grą nawet na kilka miesięcy, dopiero potem, po zakończeniu wszystkich leveli, rozważa zmianę gry na kolejną, jednak nierzadko zdarza się, że gracze nie rozpoczynają nowej zupełnie gry od początku, lecz najzwyczajniej grają w kolejne części tej samej gry.

gry na Xbox One

Autor: Craighton Miller
Źródło: http://www.flickr.com
Zdarza się jednak, że następna część jest jeszcze niedostępna i gracz rozpoczyna przygodę z zupełnie nowym tytułem. To najlepszy czas, żeby przechwycić klienta przez firmę produkującą gry. Dobra produkcja ze znakomitym scenariuszem i grafiką może przyczynić się do tego, że użytkownik stanie się zżyty na nowo na wiele miesięcy, a czasem nawet lat, z całkowicie nową grą i stanie się jej stałym użytkownikiem.

Korporacje produkujące gry komputerowe wpadają na co raz lepsze pomysły. Oprócz dobrze napisanego scenariusza jest jeszcze bardzo ważna warstwa graficzna. Aktualnie świat technologii komputerowych poszedł tak daleko, że gry komputerowe o słabej grafice właściwie nie mają racji bytu. Wystarczy porównać ze sobą aktualnie znane tytuły z ich poprzednikami, żeby dostrzec, jak dalece wszystko się zmieniło pod względem rozwiązań technologicznych.

Tworzy się również taki rodzaj gier, w których grafika nie jest najważniejsza. Mogą to być ciekawe strategie, lecz również typ gier edukacyjnych, umożliwiają one naukę różnych przedmiotów poprzez zabawę. Zazwyczaj jednak gry komputerowe koncentrują się na wywoływaniu u gracza adrenaliny oraz na ciekawych scenariuszach popartych najlepiej świetnie wykreowanym światem. Bywa, że jest to świat kosmicznych wojen pomiędzy planetami, czasami jest to dawny świat odległej historii, czy magicznej fantastyki, nierzadko po prostu jest to sportowa rozgrywka albo zręcznościowy wyścig samochodowy.

Są jeszcze gry nie tylko na komputer, ale także na liczne urządzenia przeznaczonych tylko do grania w nie, takich jak konsole typu PS3 oraz Kinect. Obecnie użytkownicy gier komputerowych, głównie młodzi korzystają głównie ze specjalnych konsol. W każdym sklepie z grami dostaniemy wiele różnych świetnych pozycji na tego typu urządzenia. Gry na PS3 to typowe gry przedstawione powyżej, z kolei gry na Kinecta to raczej manualne zabawy dla paru osób, które służą głównie rozrywce.