Najmodniejsze zabawki dla najmłodszych – ciastolina lodziarnia rozwija wyobraźnię wszystkich dzieci

Większość dzieci ma dużą wyobraźnię. Aby ją ukierunkować potrzebne są rozmaite bodźce, które ją pobudzą. Wraz z rozwojem maluchów ich możliwości poznawcze rozkwitają niezwykle szybko, dlatego tak znaczące jest, żeby odpowiednio je stymulować.

sprawdź tę stronę

Autor: Sharon & Nikki McCutcheon
Źródło: http://www.flickr.com

Przykładem tego jest ciastolina lodziarnia dedykowana dzieciom. To specjalna propozycja dla dzieci, jaka stymuluje ich wyobraźnię oraz sprawność manualną. Taka ciastolina jest dużo bardziej plastyczna niż powszechna plastelina. Nie trzeba jej ogrzewać, żeby stała się elastyczna. Zestaw zawiera tzw. automat do lodów, jaki doskonale naśladuje prawdziwe urządzenie. Wykonanie jest niezwykle dokładne, co zapewnia długi czas użytkowania. Dodatkowo całość posiada akcesoria typu łyżeczki czy pucharki, co jest szczególnie atrakcyjne dla dzieci.

Kolorowe plasteliny są niezwykle miękkie, tym samym dzieci mogą bawić się swobodnie bez żadnych ograniczeń. Można z nich stworzyć przeróżne kształty, które będą kopią prawdziwych dodatków do lodów. Czekolada czy też wiórki to tylko jeden z przykładów możliwości opisywanego zestawu. Dobrą informacją dla rodziców jest fakt, że plastelinę można prosto usunąć i nie zostawia żadnych plam czy przebarwień. Zaoszczędza to rodzicom sprzątania i obaw, że plastelina może pozostawić stałe zabrudzenia. Resztki plasteliny wyglądają jak okruszki, a więc bez kłopotu można je natychmiast zamieść czy odkurzyć, co stanowi niewątpliwy plus zestawu. Z ciastoliny powstają kolorowe desery, jakie dzieci własnoręcznie mogą stworzyć. Kolory są intensywne, więc dla dziecka stanowi to ogromną zachętę do zabawy.

Zabawka umożliwia też zrobienie śmiesznych tortów czy lodów, jakie mogą posiadać przeróżne kolory. Komplet gwarantuje wykonanie około czterdziestu rozmaitych kształtów, jakie z pewnością trafią w gust dziecka. Ważnym aspektem jest bezpieczeństwo, dlatego producent udostępnia plastelinę wolną od chemicznych środków. Stąd też masa ta może być wykorzystywana przez pociechy bez obaw o zatrucie. W czasie takiej zabawy dzieci – nawet te najmniejsze, uczą się odróżniać kolory oraz stwarzać różne formy, dlatego warto jest poświęcić czas i dobrze bawić się wraz z nimi, co zapewni miłe momenty w gronie najbliższych. Ciastolina to idealny pomysł na podarunek dla dzieci. Na pewno będzie to niespodzianka, która zagwarantuje wspaniałą rozrywkę. obecnie rekomendujemy również książeczki – malowanki, które świetnie rozwijają zdolności manualne.