Nie koniecznie teraz trzeba mieć speców w firmie

Jeszcze zupełnie niedawno było tak, że wszystkich ekspertów, jakich wymagała nasza firma, należało zatrudniać w jej siedzibie. Jednak teraz powolutku odchodzi się od tego, zazwyczaj korzysta się z wiedzy zewnętrznych firm. Jest to o tyle fajne, iż płacimy im jedynie wtenczas, jeśli korzystamy z ich usług, no oraz oczywiście nie musimy dla nich organizować stanowiska pracy, co też wiele kosztuje.

Outsourcing IT

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com

To najbardziej opłacalne rozwiązanie

Obecnie najmodniejszy jest chyba outsourcing usług IT, a więc zamiast przyjmować wyuczonego informatyka w szeregach własnej zakładu, wynajmujemy firmę zewnętrzną. Jest ona na każde nasze wezwanie, powinna do nas dotrzeć w czasie, który został zapisany w umowie oraz pracować tak długo, dopóki szkoda nie zostanie usunięta. Takie rozwiązanie jest także opłacalne z tego powodu, iż zakłady informatyczne kupują sprzęt oraz możliwości, których przedsiębiorstwo swojemu informatykowi nie byłaby w stanie przygotować, gdyż zwyczajnie nie byłoby jej na to stać i nie byłoby to dla niej opłacalne.

Disaster recovery to świetne rozwiązanie

Komputery firmowe przetrzymują na własnych dyskach sporo ważnych zapisów, nie wszystko się również na nich ma możliwość pomieścić, więc niektóre rzeczy są umieszczane na zewnętrzną sieć. Jednak prawda jest taka, że nigdy nie wiemy co się ma możliwość wydarzyć i z powodu czynników zewnętrznych, albo błędu ludzkiego ma możliwość dojść do zniszczenia takiej sieci. Przez to dobrze posiadać system pracy awaryjnej czyli disaster recovery, dzięki czemu nie tylko dalej będziemy mogli pracować, lecz też łatwiej będzie odzyskać to, co zostało zniszczone.

Bez informatyki dzisiaj nic nie zdziałamy

Teraz nie ma możliwości, by firmy nie używały z usług i wiedzy IT. Działamy na komputerach, wykorzystujemy z Internetu, a to wszystko powinno być nadzorowane przez osoby odpowiednio do tego wyszkolone, przez które nasza firma może być na bieżąco z najlepszymi sposobami ochrony swoich danych, a to tym istotniejsze, im istotniejsze informacje posiadamy na własnych komputerach i na zewnętrznej sieci.