Niemcy to rewelacyjny kraj, który ma do zaproponowania odwiedzającym naprawdę mnóstwo atrakcji

Jeśli wybierasz się na wyjazd do Niemiec, niewątpliwie dobrze najpierw zapoznać się nieco z historią tego sąsiada oraz przygotować plan wycieczki. Wbrew panującym przekonaniom Niemcy to świetny kraj, który ma do zaproponowania turystom naprawdę wiele atrakcji. Oczywiście przede wszystkim trzeba odwiedzić Berlin. Wizyta w tym miejscu będzie wzruszającą przygodą przede wszystkim dla tych, którzy pamiętają komunizm.

park rozrywki

Autor: Benoy Architects
Źródło: Reynaers Polska Sp. z o.o.
Możliwość oglądania z bliska muru berlińskiego bez wątpienia poruszy każdego, kto ma chociaż odrobinę pojęcia o historii Europy. W okolicy położonych jest także mnóstwo niemieckich zamków sprzed lat, których zwiedzanie z pewnością spodoba się między innymi dzieciakom oraz wszystkim miłośnikom nieco odleglejszej historii. Tym jednak, co z pewnością ucieszy każde dziecko, będzie wyjazd do jakiegoś parku rozrywki lub aquaparku – są to parki, które dzieciaki uwielbiają najbardziej.

Jeśli chcesz zorientować się, jakie parki rozrywki są dostępne i warte odwiedzenia w Niemczech, możesz poszukać tego w sieci. Kiedy nawet po polsku wstukasz w wyszukiwarkę internetową hasło park rozrywki niemcy, niewątpliwie dostaniesz mnóstwo przekierowań na witryny poszczególnych parków rozrywki.

wesołe miasteczko

Autor: جاسم المساهري
Źródło: http://www.flickr.com

Na każdej takiej stronie niewątpliwie będziesz mógł przejrzeć galerię fotografii, co pozwoli Ci zorientować się, jak wygląda wybrany park i czy wycieczka do niego jest opłacalna. Jeżeli nie jesteś zdecydowany, musisz spojrzeć również do cennika – niestety niektóre parki rozrywki w Niemczech oferują turystom zaporowe ceny. Z drugiej jednakże strony sporo takich parków oferuje rabaty dla dzieciaków, zaś wiele z nich – możliwość wejścia dzieciaka do określonego wieku za darmo.

Jak widać, Niemcy mają do zaoferowania bardzo sporo różnych atrakcji. To idealne miejsce dla spędzenia wczasów z całą rodziną. Zarówno starsi jak i dzieci odnajdą coś odpowiedniego dla siebie. Nie sposób także nie wspomnieć o bawarskiej kuchni, która smakuje niemalże wszystkim Polakom oraz o rewelacyjnym piwie, z którego przecież Niemcy są słynne na całym świecie. Serdecznie polecamy wybranie się również na Oktober Fest w październiku.