Odpowiednie otoczenie do leżenia

Kiedy nasze dziecko jest malutkie, to głównie leży w łóżeczku, lub na tapczanie, mimo wszystko takie leżenie może mu się prędko znudzić, szczególnie jeśli nie potrafi jeszcze samodzielnie sięgnąć sobie grzechotki, która leży w pobliżu.

Na szczęście jest dużo możliwości zabawienia dziecka na leżąco i co najważniejsze, nie musi to być koc na podłodze, a fajna mata. A kiedy pociecha podrośnie oraz będzie już samo siedziało, to mamy możliwość mu dać zabawki, które będą się poruszały i które jednocześnie będą je stymulowały do rozwoju ruchu.

Mata to dobry pomysł

Mata piankowa – puzzle

Autor: www.babymama.pl
Źródło: www.babymama.pl

Jeżeli chcemy, by nasze dziecko leżało na czymś kolorowym oraz wygodnym, to na pewno trzeba inwestować w Canpol mata do zabawy Wesoła Farma (2/287) (Canpol Mata Do Zabawy Wesoła Farma (2/287)). Wówczas nasze dziecko będzie leżało w otoczeniu krów oraz kolejnych zwierząt, a dodatkowo jego wzrok będzie pobudzany przez wyraźne kolory. Nad głową będzie miało powieszone gruchawki i grzechotki, a próba sięgania po nie będzie ćwiczyła mięśnie kręgosłupa, tak żeby były one mocniejsze, gdy nasze dziecko zacznie siadanie. Mamy okazję być pewni, iż wszystko jest tak mocno zamontowane, iż nic się nie urwie i w żaden sposób nasz maluszek nie będzie miał okazji zrobić sobie krzywdy.

Każde dziecko uwielbia się bawić samochodzikami

Jeśli nasza pociecha już siedzi, to wciąż mamy możliwość nabyć wielkie pojazdy, które będą kolorowe, których kółka będą się okręcały, a odjeżdżając będą przymuszały nasze dziecko do prób poruszania się. Co istotne, to taki Bruder 02009 ładowacz czołowy do serii 02100 idealnie sprawdzi się zarówno dla syna, jak oraz dla córki, ponieważ one też naprawdę często są zaintrygowane takimi zabawkami (Cobi – śmieciarki). W dodatku jeszcze możemy kupić specjalną śmieciarkę Cobi – Trash Pack- śmieciaki- śmieciarka – 68008, która jest na dodatek wzmacniana, więc mamy możliwość być pewni, iż nawet jeśli nasze dziecko się na niej wesprze, to nic niedobrego się nie stanie, a śmieciarka wytrzyma taki nacisk.

Zabawki dla dzieci są coraz ciekawsze

Kuchnia, zabawki z drewna

Autor: Drewniaczek.eu
Źródło: Drewniaczek.eu

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że zabawki dla dzieci są coraz bardziej barwne, znacznie ciekawsze, ale jednocześnie także oraz znacznie bardziej bezpieczne, ponieważ każdy poczynając od rodzica, a kończąc na producencie, chce posiadać świadomość, że nic niewłaściwego się nie stanie nawet wtenczas, gdy dziecko podda daną zabawkę nawet najtrudniejszej próbie.