Pierwsza randka – porady na jaki temat rozmawiać, jak się ubrać i w jakim miejscu się spotkać

Czy na myśl o pierwszej randce czujesz tremę i poddenerwowanie? Masz szansę z łatwością przemóc stres i niepewność określając wcześniej najbardziej ważne elementy randki, ostatecznie najtrudniejszy etap – którym jest zaproszenie na randkę masz już za sobą. Co więcej dzięki paru efektywnym pomysłom świetnie spędzisz czas.

Gdzie umówić się na pierwszą randkę?

Gdy tylko Twój partner lub partnerka potwierdzą termin randki zastanów się na miejscem do którego moglibyście się udać. Najistotniejsze jest to byście nie czuli się dodatkowo skrępowani. Na pierwszą randkę możecie wybrać np. rozrywkę kulturalną, którą oboje znacie. Jeśli jesteście osobami bardziej wysportowanymi możecie zaplanować spotkanie na świeżym powietrzu, wybierając się na spacer lub piknik. Unikajcie głośnych i nadmiernie zatłoczonych miejsc, w których niewygodnie będzie wam porozmawiać.

Para w wesołym miasteczku

Autor: kevindooley
Źródło: http://www.flickr.com/

Jeżeli stresuje Cię, że skończą Wam się tematy lub spotkanie może okazać się mało interesująca wybierz miejsce gdzie oboje będziecie mogli dobrze się bawić lub po prostu w przyjemnej atmosferze spędzić czas nie skupiając się tylko na rozmowie ale także na zabawie.

W co się ubrać na randkę?

Postaw na wygodę i elegancję ale nie staraj się na siłę modyfikować swojego wyglądu. Twój strój powinien być dopasowany do miejsca, w którym będziecie spędzać czas. Planując długi spacer ubierz się praktycznie, idąc do restauracji również zadbaj o odpowiedni strój.

Pamiętaj, że schludny i skrupulatnie dobrany ubiór będzie informacją dla drugiej osoby, że poważnie traktujesz Wasze spotkanie.

Stolik w restauracji dla dwojga

Autor: Frerieke
Źródło: http://www.flickr.com/

W jaki sposób zachować na pierwszej randka?

Zazwyczaj Twój partner lub partnerka również odczuwa stres, postaraj się więc w naturalny sposób przełamać pierwsze lody mówiąc np. o swojej tremie, opowiadając anegdotę lub komplementując drugą osobę. Przede wszystkim staraj się być sobą i nie próbuj za wszelką cenę grać kogoś innego. Druga strona zgodziła się na spotkanie by Cię bliżej poznać i miło spędzić czas. Dodaj sobie otuchy pamiętając, że zależy jej by dowiedzieć się jaki naprawdę jesteś.

Pewnie rozmyślasz o czym rozmawiać na pierwszej randce? Najlepiej o tym czym się interesujesz, co lubisz, w czym jesteś dobry. Poruszaj tematy, które są wspólne dla Was obojga i które nie wprawią drugiej strony w zakłopotanie. Postaw na szczerość i poczucie humoru.

Przyjemnie spędzony czas może okazać się świetnym początkiem do ciekawej znajomości i miłości, warto więc pokonać stres i nastawić się na świetną zabawę.