Gry planszowe

Planszówki pomysłem na spędzenie wieczora

Długie popołudnia mogą być dużo ciekawsze. Tak na rodzinne spotkania jak i na popołudnia we dwoje warto zaplanować rozrywkę, która urozmaici nam czas. W czasie ostatnich paru lat rozwiązaniem z rosnąca popularnością jest wybranie gier planszowych. Różnorodność ułatwia odszukanie gry ciekawej dla całej grupy. Trzeba tylko poszukać i próbować.

Gry planszowe we Wrocławiu
Autor: David Goehring
Źródło: http://www.flickr.com

Całą rodziną

Popołudnia z rodziną z pewnością zyskają kiedy wszyscy razem siądziemy do planszóweczki. Umożliwia ona integrację między pokoleniami oraz rozmowę podczas wyjątkowo udanej zabawy dla każdego z biorących udział. Będzie to zdecydowanie ciekawsza alternatywa niż posadzenie dzieciaków przed telewizorem. Co więcej wybranie na przykład gry planszowej bitewnej czy logicznej motywuje dzieci do kreatywnego i strategicznego myślenia. Wypracowanie tych cech podczas wspólnego bawienia się pozwala wynieść z niej o wiele więcej.

Dla dzieci i dorosłych

Nie tylko najmłodsi mają szansę się w tym odnaleźć. Dla dorosłych intrygujące gry planszowe to również świetna rozrywka a część z nich jest nawet tworzona tylko dla dorosłych. Planszówki dla dorosłych są zazwyczaj dużo bardziej rozszerzone oraz skomplikowane za to dają również więcej satysfakcji, gdy uda nam się już opanować wszystkie zasady gry. Kolejnym rodzajem będą gry ”dla dorosłych”, które zmienią wam nie tylko wieczór ale również noc.

Gry planszowe
Autor: Will Merydith
Źródło: http://www.flickr.com

Dodatkowo nie warto pomijać gier oficjalnie dla dzieci, które niewątpliwie zrobią furorę na spotkaniach w gronie znajomych.

Wciągające planszówki

Gry planszowe skupiają wokół siebie już nie tylko dzieci oraz prawdziwych fanatyków. Coraz częściej festiwale planszówek ledwo mieszczą chętnych do poznania nowych gier, odkrycia oferty dla siebie i udziałem w zawodach. Na co dzień w każdym większym mieście natkniemy się też stowarzyszenia i kluby fanów gier planszowych, w których fani spotykają się i wspólnie graja w nowe gry.

Warto zatem wybrać się do lokalnego sklepu z grami planszowymi lub sprawdzić zakamarki internetu i sklepów internetowych w poszukiwaniu nowej pozycji na ten wieczór.