Plastikowe klocki, które w zeszłym stuleciu opanowały świat. Co możemy z nich stworzyć?

Czy masz świadomość, która firma jest największym światowym producentem opon? W 12 miesięcy wytwarzają 36 milionów sztuk opon. Mianowicie, niespodzianka, jest nią firma Lego. Duński wytwórca plastikowych klocków, które dzięki uniwersalnemu systemowi scalania, można ze sobą zestawiać w praktyce w nieskończenie pokaźnej ilości kombinacji, buduje je począwszy od roku 1947.

W ofercie fabryki odnajdziemy masę różnych kolekcji obejmujących szereg zestawów, jak np. seria City, gdzie możemy tworzyć pojazdy, czy wydarzenia z życia mieszkańców miast, w głównej mierze związane z profesjami prac publicznych, jak lekarze, policjanci, budowniczy, czy strażacy. Częściej wybierane są przez chłopców, warto sprawdzić – tanie zabawki dla chłopców.

klocki lego

Autor: geraldford
Źródło: http://www.flickr.com

Zupełnie odmienne spojrzenie do tworzenia zapewniają klocki lego z serii Technic – system ten pozwala nam budować konstrukcje mechaniczne, z różnymi współpracującymi ze sobą elementami, takimi jak koła zębate, ośki, siłowniki, najróżniejsze przekładnie, także silniki elektryczne. Są też zestawy mające na wyposażeniu elementy pozwalające na zdalne sterowanie i zaprogramowanie stworzonych przez nas urządzeń.

Jest również seria klocków dla najmniejszych- to seria Duplo, którą w swoim asortymencie ma każdy sklep z klockami Lego. To wielobarwne klocki dla dzieci od pierwszego roku życia, nakłaniające je do zabawy, równolegle uczą myślenia i pomagają najmłodszym w rozwijaniu ich zdolności manualnych.

Jest także wiele serii, które umożliwiają nam wejście w światy ze znanych produkcji filmowych, jak np. Piraci z Karaibów, Gwiezdne Wojny, Harry Potter, Władcca Pierścieni, Toy Story czy w świat komiksowych superbohaterów z komiksów Marvela czy DC. Często dzieci sięgają także po zabawki z serii Bratzillaz. Mimo że nie są to klocki Lego to pozwalają na to aby choć na chwilę zamienić się w czarownice. Warto zobaczyć: kreatywne zabawki bratzillaz

Klocki lego

Autor: pangyuliu
Źródło: http://www.flickr.com

Wielką zaletą, i najprawdopodobniej głównie dzięki temu klocki Lego zawdzięczają swój zawrotny sukces, jest wymyślenie i opatentowanie systemu łączenia klocków, hjednakowego od bardzo wielu lat, a dającego nam możliwość krzyżowanie i sprzęganie ze sobą niemal wszystkich serii i kolekcji, które wyszły z duńskiej fabryki. Rozpoznawalne walcowate wypustki na górnej części wszystkich klocków świetnie wpasowują się w analogiczne elementy od dołu.

Klocki Lego to wspaniała, ogólnorozwojowa zabawka dla dzieci, zarówno tych małych, jak i tych nieco starszych, poszerzająca horyzonty, wspierająca nieszablonowe myślenie, rozwijająca umiejętności konstruktorskie i dająca nieskrępowane pole do popisu dla wyobraźni naszych pociech. Należy tylko szczególnie uważać, żeby pozbierać po każdej zabawie wszystkie klocki, ponieważ przypadkowe nastąpienie na taki klocek może powodować niemal legendarny już ból stopy.