Płyty komputerowe

Sprzęt komputerowy trzeba umieć odpowiednio wybrać, co jednak często nastręcza sporo kłopotów osobom nie do końca obeznanym z tym zagadnieniem. Czy lepiej nabyć niedrogi, ale nie w pełni sprawdzony sprzęt czy też nastawić się wyłącznie na cenę? Najlepiej zdobyć odrobinę wiedzy w w tym zakresie, dowiedzieć się o procesorach i płytach głównych, aby nie popełnić błędu w tej materii.

Płyty ASUS z rodziny E35M1

Autor: ASUS
Źródło: ASUS
Atrakcyjne płyty główne możemy dostać w bardzo atrakcyjnych cenach, dopasowanych do potrzeb i możliwości pieniężnych przeciętnego nabywającego. Fundamentalne przy tym jest określenie dokładnego przeznaczenia komputera. Czy ktoś nastawia się mocniej na granie w gry, czy raczej na pracowanie na programach zużywających zwykle niezmiernie dużo pamięci operacyjnej.

Dobra i ważna firma robiąca płyty główne czy procesory na masową skalę takie akcesoria posiada w swoim asortymencie niezwykle duży wachlarz wysokiej klasy produktów, które muszą zadowolić chociażby najwybredniejszych klientów. Interesującą propozycją może być ASRock H61 Pro. Bazuje na laminacie formatu ATX , ma 5-fazową sekcję zasilania, a dla pamięci operacyjnej komputera przeznaczono w niej dwa banki z obsługą 2-kanałowych zestawów DDR3-1600. Konstrukcja ta jest co ciekawe przystosowana do obsługi wielu procesorów graficznych idealnie nadających się do wykonywania obliczeń rozproszonych. Posiada aż pięć złączy PCI-Express 2.0 x1 i jedno PCI-Express 3.0 x16, do jakich można podłączyć chociażby sześć kart graficznych. Dodatkowe zasilanie doprowadzają tutaj dwa gniazda MOLEX. Dzięki tego typu niekonwencjonalnym rozwiązaniom sprzęt nadaje się do zyskiwania bitcoinów.

Perfekcyjnym pomysłem może okazać się zakupienie tylko atrakcyjnych produktów i tych lubianych przez grono użytkowników., spokojnie wolno tu zaliczyć choćby coś takowego jak płyta Gigabyte GA-Z87-HD3 (). Zawiera ona model płyty głównej z układem logiki Intel Z87 Express, zbudowany w technice Gigabyte Ultra Durable 4 Plus. Model o nazwie GA-Z87-HD3 zapewnia sprawną obsługę procesorów Intel Core czwartej generacji. Jest on utworzony w tak zwanym formacie ATX i wyposażony w podstawkę LGA1150.

Przed dokonaniem zakupu można także wypytać internautów na forach poświęconych komputerom. Niewątpliwie da się tam znaleźć cenne informacje o tym czy płyta ASROCK z77 EXTREME4 będzie odpowiadała wymogom danego klienta. Doświadczenia forumowiczów jak i również sugestie zapewne okażą się kluczową wskazówką w wyborze najdoskonalszego sprzętu, którego zakupu nie będzie trzeba potem żałować. Użytkownicy forum którzy codziennie i osoby, jakie są nieustannie na bieżąco z rynkiem nowych technologii, będą także dobrymi doradcami w sprawach wybrania właściwych produktów, a także wspaniałym źródłem wskazówek co tego jak zadbać o daną płytę i jakie zalety posiada płyta ASRock H61 Pro.

Rady specjalistów na temat płyt są zwyczajowo równie ważne. Da się je odnaleźć chociażby w wielorakich artykułach w prasie czy też broszurach reklamowych IT i ICT.