Po co gramy w multimedialne gry?

Któż nie uwielbia co pewien czas pograć w jakąś grę? W dawnych czasach królowały gry takie jak choćby klasy. Jednakże w dzisiejszych czasach przede wszystkim są modne gry komputerowe. Na pewno mają trochę wad, gracze nie w każdym przypadku pokazują zdrowe podejście, ale w zasadzie z grami jest tak samo jak z autami. A więc jeżeli są umiejętnie wykorzystywane, naprawdę nie ma żadnego problemu. Dobrze, lecz niby dlaczego gierki komputerowe są tak bardzo obecne w życiu? Czym się objawia ich wielki fenomen? Pewnie chodzi głównie o to, że najzwyczajniej mogą zapewnić świetną rozrywkę.

Przecież gry komputerowe, ale także choćby gry na konsole – Playstation 3, etc., potrafią skutecznie zabić nudę (nowości na PS3 w serwisie Jeżeli gracz się nudzi, po załączeniu ciekawej gierki wreszcie zapomina o tym szkodliwym stanie. Przecież definitywnie nikt nie jest miłośnikiem nudy… Jednakże nie jest powiedziane, że gry są wyłącznie zabijaczem nudy. Prawda jest taka, że mogą także tak jakby rozwinąć nasze zdolności towarzyskie. Spotkania ze znajomymi – przy grach, to niemal zawsze bardzo dobra okazja na spędzenie czasu. Choć naturalnie i tak trzeba wiedzieć, że najważniejsze jest zwykła konwersacja.

gra na przeglądarkę

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Gierki są także bardzo dobre z tego powodu, iż najzwyczajniej jakby nie patrzeć rozwijają nasz umysł. Naturalnie można natrafić na dużo efektywniejszych metod na poprawienie umysłu, ale prawda jest, że tak czy siak lepsze gry, niż nic. Chociaż są bardzo różne gierki – są te, które najzupełniej nie dają efektów, lecz np. Battlefield 4 (szerzej tutaj: ) to doskonały przykład takiej gry, która pod wszystkimi względami jest godna uwagi.

Dzisiejszy świat jest mocno stresujący – a przecież do tej pory nie obmyślono skuteczniejszego sposobu na stres, niż świetna rozrywka. Można powiedzieć, że gierki sprawiają, iż nareszcie człowiek może bardzo dobrze się odstresować. A więc: jeśli człowiek potrafi zachować umiar, w żadnym razie nie przesadza z gierkami, wie, iż za długie granie nie jest OK, z całą pewnością da sobie radę z życiem. W takim razie pewnie nie pozostaje nic innego, jak najzwyczajniej usiąść sobie i załączyć ulubioną gierkę.