Polecane procesory

Przy kupnie laptopa albo komputera wybranie odpowiedniego układu procesora ma bardzo duże znaczenie przy jego późniejszej pracy. Warto porządnie się zastanowić, do jakich zastosowań sprzęt będzie używany. Jeśli ktoś zamierza dużo pogrywać, to lepiej zrobić inwestycję w wydajną kartę graficzną, ale jeżeli komputer użytkowany będzie do wykonywania skomplikowanych obliczeń, to na procesorze nie można oszczędzać.

Dwa nowe Phenomy BE

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Dzisiaj na rynku dominują dwie wielkie firmy, AMD i Intel. Wyścig ich cały czas trwa, każdy nowy pomysł od razu jest wykorzystywany przez konkurencję. Mimo tego, że każda z tych firm stosuje swoje własne patenty, to proponowane przez nich procesory cechują się kompatybilnością ze sobą i obsługują wszystkie aplikacje i gry.

Dlatego też nie ma znaczenia, czy w komputerze będzie Procesor AMD Phenom II X4 955 Quad Core 3,2Ghz S-AM3 BOX (HDZ955FBGIBOX), czy najnowszy laptop ma Procesor Intel Core i5-4570 320 GHz 6MB L3 LGA1150 (BX80646I54570 928636). W każdym z tych sprzętów będziemy mogli na zakupionym urządzeniu włączyć wszystkie programy, które będą działać bez większego problemu.

Nie ma również znaczenia, czy będzie używany komputer stacjonarny, czy też laptop. W przenośnym sprzęcie także można znaleźć oba rodzaje procesorów, z tym że przeważnie mają one nieco inne możliwości niż w stacjonarnym sprzęcie. Zużywają mniej prądu, z tego powodu że przy laptopach należy energię bardziej oszczędzać. Dlatego też stacjonarny komputer wyposażony w Procesor Intel i5-4430 3.00GHz 6MB BOX (BX80646I54430) będzie zużywał znacznie więcej prądu niż jego odpowiednik w mobilnym urządzeniu. W przypadku AMD sytuacja wygląda podobnie, tu także Procesor AMD X8 FX-8350 4,0GHz BOX (FD8350FRHKBOX) instalowany w stacjonarnym sprzęcie posiadał będzie inny zestaw parametrów niż jego odpowiedniki w laptopach. Dziś można zauważyć trend w kierunku coraz dłuższych czasu działania na akumulatorach. Z tego też powodu producenci często się decydują na instalowanie trochę mniej wydajnych, ale energooszczędnych końcu w miejsce ostatnich, lecz zużywających dużo prądu nowinek. Przy obecnym postępie technologicznym różnice nie powinny być zauważalne w czasie normalnej pracy.