Portal muzyczny jest dobrym punktem w internecie , gdzie możemy „wrócić” do lat 70.

Każdy z Polaków się zgodzi, że lata 70-te były dla nas jednym z najlepszych okresów. Przecież to w tym okresie kardynał Karol Wojtyła stał się Papieżem. Za swojego życia był to prawdziwy Kapłan z powołaniem, który w późniejszych czasach odmienił świat. To w tym okresie Polska zajęła 3 miejsce w mistrzostwach świata w piłce nożnej. To w latach 70-tych na sportową emeryturę poszedł najznakomitszy bokser na Świecie – Muhammad Ali (kochany przez dużą ilość Polaków), aby następnie powrócić na jeszcze dwie walki.

muzyka

Autor: RustyClark (hottnfunkyradio.com)
Źródło: http://www.flickr.com

W tym okresie także Polska epoka Edwarda Gierka oraz czas buntu i strajku pracowników był najbardziej odczuwalny. Na świecie lata 70 kojarzone są z kryzysem naftowym a także wyścigiem zbrojeniowym. Okres ten to zakończenie wojny w Wietnamie i interwencja radziecka w Afganistanie. W owym okresie powstały również walki o prawa homoseksualistów. Ale najważniejszym elementem, który się rozrósł w tej epoce to element muzyczny. Zobacz również:

To w siedemdziesiątych latach powstał ewolucja muzyki disco, rocka progresywnego również hard rocka. Dzięki temu portal muzyczny może być wspaniałym miejscem w sieci, w którym można „zajść” do lat 70. Chyba nie ma osoby (mowa tutaj o starszym pokoleniu), jakiej muzyka z lat 70-tych nie kojarzyła by się z wczesnym dzieciństwem. To wtedy zaistniał oryginalny styl muzyki i sposób ubierania (spodnie dzwony, duże kołnierzyki kołnierzyk itd.).

Był to na pewno jeden z najdziwniejszych okresów, gdzie współczesny styl był łączony z muzyką, jaka była muzyką naturalną – fauny. Dzięki muzyce ówczesnego okresu było można być oryginalnym. Z kolej niesamowity atmosfera filmów z tamtego okresu możemy wspominać z wielką nostalgią. A owe tytuły jak „Kojak” z Telly Savalas’em, „Wejście smoka” z Bruce’m Lee albo „Ojciec chrzestny” z Marlon’em Brando, przeszły do historii kina. Podkreślmy też, że muzyka na sprzedaż jest obecnie popularna a fajne kawałki z lat 70-tych są niezwykle dobrze sprzedawane. Wejdź na stronę i sprawdź ofertę:

muzyka

Autor: Chris Jobling
Źródło: http://www.flickr.com

Nawiązując jeszcze do muzyki, zaznaczmy, że rock progresywny największą popularność zdobył w pierwszej połowie lat 70. Najpierw wyparty z estrad przez falę punk rocka, wrócił on pod postacią rocka neoprogresywnego – dominującym zadaniem rocka to wzniesienie muzyki na wysoki poziom artystczny. Dzieła te najwięcej utrwaliły się w historii muzyki rockowej, i do tej pory są grane a cechują się głównie wirtuozerią.