battlefield

Rozrywka elektroniczna na poziomie – co jest teraz na topie

Wielu ludzi posiada błędne wyobrażenia nt branży komputerowej. Gry komputerowe łączą się im w głowach z przemocą oraz pornografią. Obarczać winą tutaj należy dyletanckie media, które uwielbiają gonić za tanią sensacją i wszelkie sprawy opisywać niebywale powierzchownie.

battlefield
Należy to powiedzieć wprost – gry komputerowe nie sprawiają, że ludzie stają się agresywni i zaczynają zabijać. Jest zupełnie na opak. Regularnie granie na pececie może z sukcesem odprężyć nawet nerwowego osobnika.

Najbardziej winne w mówieniu o grach komputerowych jest uogólnianie. Zazwyczaj jedna pozycja z ogromnym poziomem agresji i nagości potrafi spowodować, że wszelkie inne tytuły widziane są jako znaczne zło naszego świata. Należy jednak pamiętać, że każdego roku na półki trafiają tysiące tytułów na pecety i konsole. Możemy wypisać co najmniej 10 całkowicie różnych typów produkcji. Są więc cieszące się popularnością strzelanki, które często mają w sobie znaczną dozę agresji. Ale to tylko pewien procent wszystkich wydawanych gier. Są w końcu gry strategiczne, w których celem jest rozwijanie cywilizacji od początku historii. Są też gry fabularne, posiadające często ambitniejszą warstwę fabularną od wielu lektur.

Na podsumowanie należy napisać jeszcze kilka słów o zbliżających się wydarzeniach w świecie zabawy komputerowej. Wielu maniaków z całego świata na pewno wyczekuje na wejście do sklepów kolejnej odsłony kultowej serii Assassins Creed na PC. Ta część będzie miała numer 4. Jej fabuła zostanie osadzona w korsarskich klimatach. Kolejną wielką premierą w branży komputerowej będzie Battlefield 4 na komputery PC. 3 odsłona tej serii bez przerwy szczyci się wielką popularnością wśród maniaków zabawy przez sieć. Wszystkie dane, jakie udostępnili twórcy do tej pory, pokazują, że Battlefield 4 na PC będzie odznaczał się rewelacyjną grafiką i wyborną grywalnością.